Dziękuję za podpowiedzi.

Co do budżetu to raczej max, chociaż może się to zmienić w czasie (realizacja za jakiś czas).

"Taki sobie piecyk ceramiczny" - trochę ponad moje siły, ale jest czas, są chęci i raczej dwie prawe niż lewe ręce.

Zakładam w skrócie, że prace do wykonania to:
- wyspawanie podstawy z kątownika i blacha na wierzch (1-2cm grubości wystarczy?)
- wymurowanie na podstawie obudowy paleniska z cegieł + wyłożenie środka płytkami szamotowymi dla ochrony tej obudowy
- "czapka" z otworem do rury odprowadzającej spaliny odlana z w jakiejś formie? Coś gotowego?
- rura odprowadzająca spaliny z bypass'em (przy rozpalaniu dym leci prosto do komina, a po rozpaleniu szybrem przełączamy na dodatkowy obieg wykonany z cegieł - obudowana rura, czy same cegły?)
- drzwiczki z szybą gotowe/na zamówienie - jakie proporcje w stosunku do paleniska/ samego paleniska? Jak uszczelnić wmurowaną ramę od drzwiczek - zaprawa wystarczy dla zachowania szczelności?
- co z dopływem powietrza? Na zdjęciach z budowy nie namierzyłem dolotu.
- Wyczystki na kolanie przy podłączeniu do komina i dół bypass'u?

Od samego początku nie zakładałem wykorzystania gotowych kształtek akumulacyjnych ( proporcje cena/waga z kosmosu jak dla mnie), a zakładałem ok. 1-1,5T cegieł, które z akumulacją już jakiś związek mają. Licząc po 4,5PLN za cegłę, która waży ponad 3kg to koszt nie wydaje się wielki. Do tego oczywiście trzeba doliczyć wszystkie dodatki, które swoje będą kosztować.


PS. Jestem cały czas w trakcie czytania tematów, łącznie z tym o piecyku ceramicznym, ale to sporo stron z częstymi wstawkami nie na temat i skrótów myślowych, więc milusio nie jest.