dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Temat: Loxone vs KNX

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Loxone vs KNX

    Zastanawiam sie nad wyborem systemu do domu. Chcialem podpytac o Wasze rady i sugestie. Na tą chwile ze wszystkich dostępnych systemów skupiłem sie na Loxone i KNX i troche już nie wiem . Nie mam zbyt wielkich wymagań i raczej interesuje mnie system stabilny i taki który da sie rozwijać w trakcie życia. Z funkcjonalności które mnie interesują to przede wszystkim standardowe sterowanie:

    - oswietleniem w srodku i na zewnatrz domu;
    - roletami zewnetrzymi
    - gniazdami elektr. na zewnatrz domu;
    - wentylacja mechaniczna;
    - kontrola temperatury w pomieszczeniach (ogrzewanie wodne podlogowe)
    - wideodomofon IP
    - podlewanie ogrodu
    - rozne czujki, np do gazu itp.
    - wspolpraca z alarmem Satela
    - Mozliwa klimatyzacja na pozniejszym etapie....

    Chcialbym zeby przyciski sie podswietlaly tak jak ma to miejsce w przypadku Loxone, ale tez chcialbym zeby wszytkie wlaczniki ze soba wspolgraly w calym domu, zarowno gniazda elektr. jak i wlaczniki swiatla w tych samych ramkach.

    Idealnie chcialbym 2 panele centralne, ktore chce dodatko wykorzystac do sterowania i jednoczesnie do obslugi wideodomofonu. Dodatkowo obsluga wszystkim z telefonu.

    Jezeli chodzi o Loxone to denerwuje mnie to ze wszystko musze robic z instalatorem i ciezko tu samemu cos zakupic i rozbudowywac w pozniejszym czasie, a znowu KNX wydaje sie byc bardziej trudny w programowaniu i boje sie ze po integracji bedzie duzo zabawy zeby cos przeprogramowac i zmienic proste funkcjonalnosci. Nie chce uzależniac sie od instalatorow.

    Najbardziej zastanawia mnie sterowanie roletami zewnetrznymi. Mam takie pomieszczenia ze mam 3 rolety i chcialbym je sterowac osobno z przycisku. Wiadomo, goscie, dzieci - dla mnie musi kazda roleta miec oczywiste sterowanie, a dopiero pozniej centralnie z panelu czy telefonu. W przypadku Loxone jakos trudno mi wyobrazic sobie wiecej przyciskow TouchPure zeby ogarnac te rolety, a znowu w KNX juz mozna dobrac wlaczniki z wieksza iloscia przyciskow, np Przyciski Junga w podwojnej ramce.

    Takie moje przemyslenia, ktos cos doradzi, poradzi ? Koszty obu systemow pewnie wyjda podobnie, ale przeplacac tez nie chce.
    Ostatnio edytowane przez Wlad11 ; 29-03-2021 o 14:34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony