Cytat Napisał Daniel_P Zobacz post

Pierwsze moje spostrzeżenie - nazwa pompy a moc pompy to dwie różne rzeczy

Całkiem spoko jeśli chodzi o charakterystykę i cenę wygląda Mitsubishi. Mam prośbę - czy ktoś wie jak nisko potrafią zejść pompy Mitsubishi z mocą? Chodzi o to czy nie będzie ona taktowała w okolicach +2°C (wychodzi, że dla +2°C pompa 4kW ma zapas prawie 4kW mocy cieplnej a pompa 6kW prawie 5kW zapasu).
Wiele firm produkuje identyczne serie pomp ciepła i ogranicza max moc programowo.

Czyli np. pompa 5-7-9KW (czyli jednostki jedno-wentylatotrowe) to tak naprawdę identyczne pompy z taką samą elektroniką i sprężarką a jedynie wgrany soft jest inny (np. ograniczenie cześtotliwości pracy sprężarki (czyli mocy max). Obecne sprężarki potrafią modulować w bardzo dużym zakresie i w ten sposób bardzo łatwo "reguluje" się moc pompy.

Jedyny minus jest taki że wtedy pompa 5-7-9KW schodzi z mocą do identycznego poziomu.

Z tego co wyczytałem (z danych z podlicznika) wynika że pompy schodzą do około 400-600W , chociaż i tak nie jest to tak ważna , bo raczej nigdy pompa nie będzie działała cały czas a raczej będzie sterowana termostatem , bo po co grzać jak dom zostanie nagrzany.