Witam,
Chcę zbudować zadaszenie nad drzwiami wejściowymi do domu o wymiarach jak na załączonym pliku.
Wymiary są przybliżone, jeżeli chodzi o spadek dachu to zrobię podobny jak na tarasie. Mam w takiej samej konstrukcji zrobiony przez fachowca taras o większych wymiarach ( 3 m głęboki i 7 szeroki - od przodu i tyłu wsparty na 4 słupach - belki 14x14 cm).

Drewno planuję użyć takie zwykłe z tartaku i mam pytanie jaki słupy i płatwie zastosować 12x12 cm czy 14x14. Dach będzie kryty dachówką betonową.

Jestem raczej amatorem w tych kwestiach. Zbudowałem wprawdzie szopkę na narzędzia i drewno oraz domek dla dziecka (narazie stoją), ale nigdy nie budowałem konstrukcji krytej dachówką tylko gontem. Dachówkowa więcej waży i boję się żeby mi się to nie zawaliło. Dlatego pytam o te przekroje słupów.

Nie wiem niestety jak dodać załacznik więc opisze to co wyrysowałem
1. Dach jednospadowy kryty dachówką betonową, pod dachówka nadbitka
2 Przy ścianie dwa słupy zakotwione w betonowych schodach i przykręcone do ściany w kilku miejscach, na słuchach belka pozioma - rozpiętość między słupami 250 cm, całkowita szerokość daszku ok 330 cm, wysokość słupów przy ścianie ok. 250 cm
3. Od frontu analogicznie jak przy ścianie, wysokość słupów ok. 210 cm, zastrzaly pomiędzy slupami a belką poziomą (wysokość słupów dostosuję tak żeby spadek był jak na tarasie więc podane wymiary są orientacyjne).
4. głębokość daszku to ok 200 cm, z tym że odległość między słupem przyściennym a frontowym to ok. 140 cm. słupy frontowe i przyścienne połączę belkami poziomymi na dole i na górze (patrząc z boku)