dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piegus86

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    71-555
    Posty
    9

    Domyślnie Budowa 2022 - prosty projekt. Prośba o szacunek kosztów.

    Witam!

    Na wstępie zaznaczę, że zdaję sobie sprawę z rozstrzału kosztów. Planowo buduję dom 86 m2 po podłodze, parterowy, bez "stropu" nad parterem (ten stanowi dolny pas wiązarów), projekt indywidualny.

    Projekt zakłada prostokąt, dach bez kominów i okien dachowych, poddasze 100% nieużytkowe i niskie. Ogrzewanie klimatyzacją (HVAC) pod projekt, natomiast w rzeczywistości - podłogówka zasilana z kopalni krypto (proszę nie pytać o kwestie finansowe w tym zakresie, nie jestem doradcą inwestycyjnym!!!!) - mam chłodzenie płynem, 5 kW mocy cieplnej, bez problemu hydraulik z rodziny mi to ładnie rozprowadzi.

    Rekuperacja oczywiście tak, brak kominów. Okno największe 150x150, fix. Żadnych udziwnień, prosta stodoła. Docelowo na 2 osoby (niestety nie możemy mieć dzieci). Nawet wyjście na taras to zwykłe drzwi zewn. 90 - brak przesuwnych, drogich przeszkleń.

    Działka jest, 3000m2, projekt wyrysowany. Z zawodu jestem elektrykiem (pełne uprawnienia SEP do 1kV + pełne uprawnienia SEP pow. 1kV) oraz automatykiem (to już kwestia ukończonych studiów) i posiadam uprawnienia na F-Gaz co powoduje, że ten HVAC to montuję sam. Instalację elektryczną i ew. automatykę również. W zasadzie wszystkie instalacje wykonam w domu osobiście, jednakże to jest to na czym się znam. Z fanaberii - fotowoltaika na gruncie 8kWp. Bez montażu (papiery są i doświadczenie też), ale zakup.

    Nie mam ambicji "samoroba" i nie mam zamiaru pracować przy murarce, bo nie mam o tym pojęcia, czy przy dachu, bo nie mam o tym pojęcia - to zamierzam zlecić. Tak samo jak tynki i inne ogólnobudowlane - tylko instalacje samemu.

    Działka na dzień dzisiejszy uzbrojona, czekam na pozwolenie na budowę. POS zamiast szamba, woda z wodociągu.

    Budżet na dzień dzisiejszy na SSZ to 300 tysięcy. Dodatkowo mogę sprzedać mieszkanie (wartość na dziś około 450 tys i rośnie jak materiały...).

    Pytanie do Was jest takie - na ile plan jest realny, żeby ten SSZ wykonać w 300 tysiach? Owszem, mogę sprzedać mieszkanie, ale tu planuję wykorzystać te pieniądze na wykończenie.

    Za komentarze w stylu "za małe" dziękuję, można nie gadać. Projekt dobrze przemyślany i faktycznie na 2 osoby, dzieci nie będzie nigdy chyba, że medycyna dokona cudu.

    Zmieszczę się w takim budżecie? Architekt to sobie może twierdzić, że tak na pewno, ale ich kosztorysy to są o kant wiadomo czego rozbić.

    Uprzedzając kwestię rozmowy o "nierealnych terminach" - fundament z rodziną, ojciec hydraulik, jeden wujek murarz, drugi dekarz, kuzyn fachowiec od ociepleń. Wszyscy deklarują, że terminy to ok nie ma sprawy, fundament pomożemy, ale rozliczamy się może i bez podatku, mimo to po w miarę normalnych stawkach. Więc oceniając realizm postawienia tego za ca. 600 tysięcy (chciałbym, żeby coś zostało) proszę brać pod uwagę ich wynagrodzenia. I tak planują po godzinach pracować u mnie, nie mogę jeszcze ich naciągać na robociźnie.

    Da radę w tym pieniądzu?
    Ostatnio edytowane przez Piegus86 ; 30-11-2021 o 15:13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony