Cytat Napisał Lucidman Zobacz post
Ja tak mam ustawione (10 min) na Victrix 24 i jestem zadowolony. Taktowanie drastycznie spadło, a komfort jest identyczny. Pisałem o tym szczegółowo parę postów wcześniej (jak chcesz możesz doczytać). Poza tym masz za niski T max - ustaw sobie 40 albo wyżej i wyreguluj krzywą (mniejsza krzywa).
Zauważyłem u siebie, że jak kocioł startuje to szybko nabija wyższą wartość od ustawionej ale po chwili obniża do ustawionej. Ty zblokowałeś sobie T max i przez to zabrałeś bufor do regulacji i kocioł się wyłącza.
Pamiętajcie to ustawienie przy przeglądzie - dlaczego? W tym roku jak zwykle serwisant zrobił przegląd z czyszczeniem i regulacją mojego kotła. Po skończeniu sprawdzamy start kotła na CO ze sterownika CAR2, a tu zonk, kocioł nie startuje. Serwisant próbuje różnych opcji z odłączeniem pogodówki i CAR2 - dalej nic. Diagnoza płyta główna do wymiany. Decyzja - jedzie do siebie po płytę główną. Ja nieświadomy swoich wcześniejszych manipulacji postanowiłem jeszcze raz zresetować kocioł i zostawić go włączonym. Dzwoni do mnie po krótkim czasie i pyta czy dalej kocioł nie startuje? Mówię mu, że dalej nic - dobra już jadę do pana z nową płytą. Po minucie od jego telefonu kocioł odpalił, dzwonię - działa, uff.. Jeszcze wtedy nie zatrybiłem o co kaman. Dopiero jak wszedłem w parametry kotła i zacząłem je analizować olśniło mnie - kocioł startuje po 10 min od sygnału z CAR2. Zmieniając ten parametr pamiętajcie przy przeglądzie!