Witam ,przeczytałam cały wątek ale i tak potrzebuję pomocy Elfir i wszystkich forumowiczek. Zakładam ogród od zera, nawiozłam ziemi na część działki /trzeba było podnieść teren/ i chciałabym na wiosnę tę część obsadzić. Działka ma 900m2, do obsadzenia 600m2, ziemia paskudna, sama glina, jakieś 30-40cm dobrej ziemi /z tą nawiezioną/ o pH 6,5 - 7, po deszczu mokro. Chciałabym prosić o pomoc w zaaranżowaniu dwóch rabat. Na początek pierwsza o wym. szer. 4-4,5m i dł. 8,3m, strona wschodnia, rabata położona pomiędzy ścieżką do domu o podjazdem do garażu. Zaplanowałam na niej : dąb błotny Green Dwarf - 3szt., guzikowiec zachodni Sugar Shack - 3szt.,choinę kanadyjską Pendulum - 1szt., dereń biały Ivory Halo - 1szt., Swierk biały Rainbow's End - 2szt., świerk pospolity Nidiformis - 1szt., kulki z cisa lub ostrokrzewu karbowanolistnego - 2szt., hortensję Bobo - 2 szt. podsadzone bodziszkiem Rosanne i turzycą ptasie łapki. Te ostatnie poz. czyli hortensje, cisy bodziszki i turzyce chciałabym posadzić od strony ścieżki do domu po obu jej stronach. Pozostałe rośliny podsadziłabym kosaćcem syberyjskim, wiązówką błotną /białą/, trzęślicą modrą Moorhexe, liliowcem EveryDaylily Cream, hostami. Moja prośba o pomoc polega na tym, żebyście pomogły mi te rośliny odpowiednio skomponować, a może doradzić inne. Z góry dziękuję