dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy warto wymieniać okna dwuszybowe PCV z roku 2008 na nowe okna trzyszybowe PCV?

Głosujących
0. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    0 0%
  • NIE

    0 0%
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Prośba o porady i wymianę doświadczeń związanych z wymianą okien PCV na okna PCV.

    Dzień dobry wszystkim,

    Czeka mnie niedługo podjęcie decyzji co do tego czy modernizować stolarke okienną. Na parterze gdzie mieszkam w domu jednorodzinnym zainstalowane są jednokomorowe okna PCV z roku 2008 z współczynnikiem 1,1 W/m2K. Z bardzo nieścisłych i niepopartych informacji dowiedziałem się że taka wymiana może zaoszczędzić mi około 600zł rocznie na ogrzewaniu gazem co przy obecnej cenie wszystkich okien na tym piętrze równej 15000zł generuje czas zwrotu na poziomie 25lat przy inflacji na poziomie 0% (co jest oczywiście nierealnym i utopijnym założeniem). Bardzo ciężko jest znaleźć informację co do opłacalności wymiany takich okien dlatego chciałem prosić was forumowiczów z jakimkolwiek doświadczeniem o wyrażenie swojej opinii i podzielenia się wiedzą w tym temacie.

    Znam kilka domostw gdzie było wykonywane ocieplenie elewacji natomiast jednokomorowe okna PCV w dobrym stanie, które również miały ponad 10lat pozostawiono nietknięte i nie było to związane z brakiem pieniędzy właściciela na wymianę tychże okien.

    Można znaleźć dużo informacji i tematów o zmianie okien drewnianych na okna plastikowe natomiast niewiele na temat zmiany okien PCV na nowsze okna PCV co każe mi myśleć że jest to najzwyczajniej w świecie pic na wodę i kompletnie nie opłaca się tego robić.

    Proszę was bardzo o podzielenie się swoją wiedzą w tej kwesti
    Ostatnio edytowane przez Artur922 ; 29-05-2022 o 13:02

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony