Cytat Napisał ranerd Zobacz post
Ad. 1MPZP jest na stronie gminy, ale składa się z 2 częsci, razem 172 stron.
Ad. 3 to jest w zasadzie dogadane, w momencie robienia stanu zero, mam również "przekopać" rurociag i zrobić to co wyżej pisałem,
tylko, że to ma być robota zrobiona albo w piątek, albo w sobote , najlpiej w godzinach bardzo porannych.

Ad. 4 Dzięki za zestawienie, Ty nie miałeś MPZP dlatego tyle załatwiania w starostwie? W sensie kosztów.
Ad. 6 przemyśle ten temat jeszcze, ale jak widziałem parterówki 2-spadowe, to w wiekszości nie było tego okna.
Ad. 7 Tak, takie wymiary ma działka, tak to strzeliłem z dupy, bo chciałbym mieć fontanne ala takie rondo przed domem, dlatego tyle dom cofnąłem, a działka długa..





Rozumiem Twój tok rozumieniwania i w pewnym sensie bym to uczynił, tylko wiesz, ja będę budował dom jako kawaler, nie wiem jak mi się życie potoczy....
Skoro mieszkanie 70m^2 jest duże dla rodziny 2+2 ..., to dom 107m^2 dla 1 osoby na razie, a docelowo 2+2 bedzie odpowiedni..
Mam kolege , ma parterówke 106m^2 w kopercie... naprawdę tam jest mega przestrzenne to...





Tak jak wyżej, na chwile obecną jestem sam, i mi taka przestrzeń wystarcza zdecydowanie...
Nie potrzebuje większego, choć z każdej strony, słyszę, że to za mały....
Ale jak realnie chce ocenić siły na zamiary, czekają nas chore socjalsityczne czasy z gigantycznymi kosztami energii.
Naprawdę , chce ten dom kiedyś skończyć, a nie budować w nieskonczoność 200m^2, z którego i tak nie będę korzystał.


Ale Panowie, z kim bym nie gadał( po za forum), to każdy mi mówił, żebym nie robił monolitycznego stropu w parterówce...
@Kaizen, tutaj w tym watku liczył, że wiązary + podwieszane sufity w cale wiele taniej nie wychodzą(kwestia paru tys zł).

Ale z kolei strop drewniany nikt tutaj nie ma?
Nie jest w stanie podać kosztów?
Albo był ktoś w domu ze stropem drewnianym? Jak to wygląda?
Jak tylko w restrauracjach(karczmach) takie widziałem na żywo..


P.S Tak się zanastawiam, w 2019r kupiłem działke, która wcześniej wymagała rozdzielenia od innej działki,
płaciłem jakaś wiecej za geodete(mój koszt to był) i u notariusza, czy ja czasem nie bedę miał już mapki do celów projektowych? (nawet te zdjęcie co post wyżej zamieściłem, to nie jest fragment takiej mapki? )
Miałem MPZP. Uchwała ma kilka lub kilkanaście stron. Wow, Twoja ma 172? Chyba że jest dla sporego obszaru... No cóż, bywa
Jak odejmiesz koszty typu operat i jakieś pierdołki, to najistotniejsze będą:
- projekt - szacowane 8k
- erbetka - 0,5k
- ogrodzenie - 2k
- przyłącze prąd -1,5k
- przyłącze woda - 6k
- papierki z Starostwa - 0,5k
- mapka - 1k
- geodeta - 1k
- geolog - 1k
- kierownik - 4k
I mamy 25k a łopata nawet nie wbita ...

Dokładnie tak samo planowałem z fontanną i rondem Niestety mam wyznaczoną linię zabudowy, więc musieliśmy robić projekt indywidualny z garażem z tyłu domu (i rondem z fontanną)

Jak budujesz dla siebie, to też bym robił jak Ty - planowałem 110m2 dom, bez garażu w bryle. Lepiej tak, niż 5 lat męczyć się z zamknięciem za dużej budowy. W mojej sytuacji akurat doszło do zmian, bo w międzyczasie poznałem partnerkę i połączyliśmy siły dla budowy 240m2

Nie jestem pewien ale to nie mapka do celów projektowych - ona dot. tylko jednej działki. Sprawdzę jak wygląda moja jak wrócę do domu.

Sufity typu regips trochę kosztują - u mnie było to blisko 100 zł/m2 (z grubym ociepleniem) vs strop pełny - na pewno nie będzie taniej niż 30 tys. zł. Dodając wiązary droższe od systemu krokwiowo-jętkowego, to faktycznie różnica może wynieść 10 tys. zł Jeśli robicie część prac sami, to zdecydowanie łatwiej (i taniej) się pracuje bez lanego stropu. Drewniany stop też tylko w starych domach/knajpach widziałem. Nie znam też nikogo, kto taki by robił u siebie. Drewno drogie i kłopotliwe w utrzymaniu. Coraz mniej fachowców zajmujących się obróbką drewna. Może to są przyczyny?