dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 96

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabi88 Zobacz post
    W związku z tym, że wszystko mam na prąd jako backup mam lampy naftowe i zapas nafty do oświetlenia, butle turystyczną 3kg z palnikiem do gotowania + butla 11 kg z dynksem do przelewania na zapas. W tym roku wjedzie jeszcze piecyk olejowy + 40l paliwa na zapas (z praktyki wiem, że śmiało można palić dislem w razie czego). - o wentylację trzeba oczywiście zadbać. W garażu jest w razie co agregat 3kW, do naładowania telefonów wystarczy.
    W tej konfiguracji miesiąc dużych mrozów spokojnie się przetrzyma.

    1-2 dniowych wyłączeń się nie boje, nawet przy sporych mrozach temperatura spada naprawdę powoli (1*C/dzien), gorzej z grzaniem ciepłej wody w większych ilościach.
    Zupełnie jakbym jechał z rodziną na kemping parę kartuszy z gazem, ogrzewacze chemiczne wielorazowego użytku i te jednorazowe w ilości 8 szt.
    W domu 70kg cukru, 75 kg mąki pszennej i razowej, wszelkiego jadła w gospodarczym około 750 szt. konserw. Samą spiżarnie jadłbym 3 miesiące, a gdzie reszta.

    Wyłączą prąd koza do domu wtykamy do komina i jedziemy orzechami i śmieciami przecie na tym to polega. I to że sąsiad kopci śmieci to dopiero w tym roku będzie widać.

    Mam jeszcze kuchenkę na kartusze, palnik na denaturat + 5 l denaturatu, i przetwornicę na pełnym sinusie 3000W.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 01-08-2022 o 22:10
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony