Cześć, zwracam się z prośbą o pomoc przy doborze systemu izolacji i odwodnienia tarasu.
Wg. projektu spadek balkonu (nad pomieszczeniem) jest w stronę drzwi tarasowych. Projekt dosyć enigmatycznie mówi o odwodnieniu w formie rynny pod kratą Whema i nie podaje przekroju / poszczególnych warstw balkonu (niestety nie mam kontaktu z architektem i nie jestem w stanie podpytać go o szczegółowe rozwiązanie). Podejrzewam, że chodzi o coś na kształt odwodnienia liniowego.


Aktualnie jestem przed wylewkami i przy okazji chciałbym od razu zrobić wylewkę na balkonie. Na razie wykonana jest tylko płyta żelbetowa balkonu (balkon podparty, z zastosowaniem ciepłego łącznika balkonowego) i szukam w miarę niezawodnych rozwiązań.

Czy rozwiązanie z odpływem liniowym musi być koniecznie rozwiązaniem z warstwą drenażową? Czy istnieją może sposoby, żeby to zrobić w bardziej tradycyjny sposób z zastosowaniem betonowej warstwy dociskowej (na której zostałby uformowany spadek przez wylewkarzy) na warstwie izolacji termicznej i dopiero na to zastosować właściwą izolację przeciwwilgociową/przeciwwodną (żywica, membrana EPDM, szlam, itp.)?