Witam, aktualnie szykuję się do montażu poszycia dachowego. Do wstępnego krycia będzie membrana Delta Maxx X, docelowe krycie z dachówki ceramicznej. Kąt nachylenia dachu wynosi 25stopni (czterospadowy). Do montażu poszycia dachowego będzie zatrudniona ekipa dekarska, z którą aktualnie ustalam m.in. jak ma docelowo wyglądać okap. Myślałem o membranie na pasie podrynnowym, przy czym co do materiałów na orynnowanie zdałem się trochę na hurtownie i uchwyty do mocowania rynny mam do deski czołowej. I tutaj powstaje moja główna wątpliwość, ponieważ wszystkie opracowania jakie widziałem w internecie pokazują w takim przypadku rynajzy montowane na łatach/desce klinowej. Jeżeli chodzi o montaż rynien do deski czołowej znalazłem w internecie taki schemat i chciałem się podpytać, czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał:

https://www.izolacje.com.pl/galeria/zdjecie/223022,rys-4-okap-dachu-pokrytego-blachodachowka-z-nisko-zawieszona-rynna-na-hakach-doczolowych-mocowanych-do-deski-czolowej-wlot-do-szczeliny-utworzonej-przez-kontrlate-jest-nad-rynna-bardzo-skuteczne-rozwiazanie-objasnienia-1-pokrycie-zasadnicze-2-1


Jeżeli tak to mam dwa dodatkowe pytania:
1) czy pas nadrynnowy mocowany na łacie powinien być rzeczywiście taki krótki jak na tym schemacie?
2) czy montowanie w takim przypadku bezpośrednio pod dachówką wróblówki z kratką wentylacyjną ma sens (de facto wtedy są dwa źródła wentylacji - pierwsze między kontrałatami, drugie przez kratkę wentylacyjną z wróblówką).

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i komentarze.

Pozdrawiam
Tytus