Co do temperatury zewnętrznej to akurat nie zauważyłem różnic, natomiast panel faktycznie przekłamuje o kilka stopni.
Kwestia czy to w ogóle ma znaczenie, co jest na panelu, jak ustawienia nie są według temperatury wewnętrznej. To chyba najmniejszy problem.
Chodzi mi o to, że jak jest np 13 stopni to temperatura przy nieruchomym wymienniku będzie około 16. Izolacja raczej jest dobra wszędzie. Martwi mnie to , że latem będzie w nocy 18 stopni a będzie nawiewał np 22.

Odnośnie głośności ja przestaję słyszeć przy około 36 procentach. Oczywiście jak się wyłączy reku to gdzieś ginie jeszcze jakiś dźwięk w domu, ale powiedzmy, że po wejściu do domu nikt by raczej nic nie usłyszał.
Przy przepływach rzędu 190m3/h jest już wyraźnie słyszalne, tylko ja bym tego szumem nie nazwał a raczej dźwiękiem jakby gdzieś daleko betoniarka chodziła, jest to raczej dźwięk rekuperatora a nie szumu powietrza.
Tylko ja mam nawiewy 5x 90mm w parterowym domu, do rekuperatora od sypialni jest 5-8 metrów.
Wychodzi zatem nawiew z jednego prawie 40 M3/h.
Przy 40 procentach dałoby się spać ale wtedy 30m3/h mogą nie obsłużyć sypialni dwuosobowej.
Pewnie dałoby się dołożyć jedną rurę na sypialnię i wówczas ustawić na 32 procent ręku, a napływ będzie 6x20m3/h.
Ewentualnie tłumiki jakieś?