Dzień dobry,

jestem posiadaczem kotła gazowego Viessmann Vitodens 100-W B1HF 25kW.

Instalacja c.o. składa się w 100% z ogrzewania podłogowego (nie ma żadnego grzejnika).

Zasilanie z kotła rurą PP32 Stabi wychodzi na sprzęgło hydrauliczne (Afriso BLH 801, które ma możliwość zamontowania czujnika temperatury), następnie przechodzi do rozdzielacza, który rozdziela zasilanie na 2 obiegi grzewcze, przejście na rurę PP40 Stabi gdzie przy każdym obiegu znajduje się pompa obiegowa (bez mieszacza) i przejście rurą PP40 Stabi już do dwóch osobnych rozdzielaczy 11-sekcji.

W uproszczeniu:

Kocioł > PP32 > Sprzęgło hydrauliczne (Afriso BLH 801) > Rozdzielacz 2-obiegowy:

Pierwszy obieg > Pompa obiegowa > PP40 > Rozdzielacz 11-sekcji - Ogrzewanie podłogowe PEX16

Drugi obieg > Pompa obiegowa > PP40 > Rozdzielacz 11-sekcji - Ogrzewanie podłogowe PEX16


Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	co.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	462015

Jakie elementy dodatkowe powinienem zakupić aby sterować ogrzewaniem podłogowym?
Dodam że nie chcę sterowania poszczególnymi pokojami - co najwyżej to mogą być dwa sterowniki dla pierwszego obiegu (część dzienna) i drugiego obiegu (część nocna). Myślę o krzywej grzewczej - zakupiłem już czujnik temperatury zewnętrznej. I co z podłączeniem dwóch pomp obiegowych - potrzeba jakiś zewnętrzny sterownik - czy podłącza się je do kotła? Gdzieś też widziałem że można założyć czujnik z kotła do sprzęgła - co to daje?

Pozdrawiam