dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 917

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Tak, redukcja taka ale bez uszczelek(ogarnąłem to taśmą wentylacyjną piankową). Mufe która była wyjąłem.

    A czemu nie 160 do rozdzielaczy ? Przecież i tak przy tym rekuperatorze spokojnie ogarnie na 160 i jeszcze zostanie - jeśli nie masz załamań pod kątem 180st i 20m długości(chociaż z tą długością to bym polemizował, bardziej o załamania chodzi).

    Ja rozumiem gdyby to była 700/800m3 wydajności ale tutaj masz realnie pewnie z 380-400m3 bo przecież wrzucenie jakiegoś filtra - a nawet sam wymiennik entaliptyczny stawia większy opór niż "zwykły"(tego nie wiem, ale patrząc na budowę obu wysnuwam taki wniosek

    PS.
    Ogólnie mogę powiedzieć że rekuperacja tak jak 90% rzeczy w budowlance jest prosta jak budowa cepa a firmy specjalizujące się i tak potrafią to spier..

    Przez okres ostatniego roku rozmawiałem z wieloma osobami tymi którym ktoś zmontował i co sami robili - ŻADNEJ MAGII tutaj nie ma. Ci co mają zmontowane przez profesjonalne firmy mają szum/przewymiarowana jednostka gdzie ustawione minimum do zdecydowanie za dużo(albo mają po 1 kanale 75) a Ci co robili sami dają po trzy kanały bo taki projekt im ktoś zrobił(co jest przerostem formy nad treścią).

    Temat rekuperacji to marketing i wyciąganie kasy na wysokim poziomie - przykładowo instalacja samych rur z rozdzielaczami dla domu dwupoziomowego to +/- 7k pln plus materiał - 2-3 dni pracy. Do tego instalacja rekuperatora na poziomie +/- 5k pln. I TRZEBA SIĘ MODLIĆ ŻEBY BYŁO DOBRZE.

    Może i jakieś stado szerszeni wypuszczę przez ten post ale powiem tylko NIE MA SIĘ CO BAĆ rekuperacji, jest kilka podstawowych wytycznych które są proste do zapamiętania i tego się trzymając robimy lepiej niż 50% firm nam zrobi.

    Oczywiście rozumiem tych którzy nie mają czasu(sam zleciłem wykonanie położenia rur i ŻAŁUJĘ bo sam bym zrobił to lepiej, firma PRO z polecenia znana na rynku). Jednak jeśli ktoś ma prę dni w miare wolnego to DA SIĘ ZROBIĆ.

    Dziękuję i pozdrawiam all
    Ostatnio edytowane przez darekjot ; 07-12-2022 o 10:30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony