dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 766

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zadnychtaryfc

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Żuromin
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkan997 Zobacz post
    Nie czują potrzeby udowadnianiać, odsyłają do URE, za którym to powtarzają.
    Wiem, że łatwo mi pisać w teorii, a praktyka jest zupełnie inna. Tylko URE nie ma nic do tego. Oni są stroną umowy z Tobą, a nie jakieś URE. Oni mają prawa i obowiązki, jak Ty. Oni też muszą dochowywać przepisów.
    Miałem wrażenie, że gdy pokazuje im się większą wiedzę w temacie, najlepiej bardzo formalnym językiem, to jakoś przychylniej podchodzą do sprawy.

    Cytat Napisał jkan997 Zobacz post
    W EON? Bo oni tam mają odgórne przykazanie - zero dyskusji - proszę złożyć pisemny wniosek, za dwa tygodnie odpowiedź. Czyli nie odmawiają rozmowy, ale w formie pisemnej. Pisałem z nimi aż do odbioru 8 miesięcy, nic się stało. Do sądu nie poszedłem, bo W-wie nie doczekałbym się w rok rozprawy.
    Doskonale Cię rozumiem, a zwłaszcza przewlekłość sądów.

    Jeszcze tu czasem bywam i jeżeli chcesz, to napisz na priv i obgadamy jakieś ich ostatnie stanowisko. Ogólnie jestem bardzo zaskoczony, bo właśnie wpisałem sobie wyszukiwarkę :E-On taryfa budowlana" a tu na pierwszej pozycji taki link https://eon.pl/dla-domu/portal-o-ene...gia-na-budowie
    Kurcze, jest to chyba pierwszy sprzedawca, który wyraźnie użył sformułowania "taryfa budowlana" oraz "prąd budowlany". Największe doświadczenia mam z Energą i PGE, którzy takie rzeczy opowiadają tylko w bezpośrednich rozmowach, a nigdy oficjalnie na papierze. No i czytam sobie ten artykuł i co? Np. takie stwierdzenia: "Warto w tym momencie zaznaczyć, że swojego placu budowy nie możesz zasilać prądem, który jest opłacany w ramach standardowej taryfy dla gospodarstw domowych. Jest to bowiem nielegalne. Sprawdź zatem, co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na prąd budowlany." Od razu nabiera się ochoty napisać, czemu jest nielegalny. W końcu każą sprawdzić, zanim się zdecyduję hehe
    Inna ciekawostka jest przy opisie taryf: "Taryfa C11 to taryfa, z której korzystać mogą nie tylko odbiorcy indywidualni na placu budowy, ale również firmy. Litera C w nazwie grupy taryfowej wskazuje, że jest to rozwiązanie dla średnich i małych firm. A o czym mówią nam pozostałe symbole taryfy? Pierwsza jedynka wskazuje, że maksymalna moc umowna dla tej grupy taryfowej to 40 kilowatów. Oznacza to, że w danej chwili do zasilenia urządzeń elektrycznych możemy wykorzystać nie więcej niż wskazaną ilość mocy. Druga jedynka mówi nam o tym, że jest to taryfa jednostrefowa. Charakteryzuje się stałą stawką za energię elektryczną w ciągu całej doby, we wszystkie dni tygodnia." To sami podają, że litera C jest dla małych i średnich firm, a następnie wciskają osobom fizycznym - konsumentom? Bardzo ciekawe
    No i pod koniec przysłowiowy creme de la creme:
    "Jak i kiedy zmienić prąd budowlany na zwykły?
    Budowa Twojego domu przebiegła pomyślnie? Po zakończeniu prac nie zapomnij przejść z prądu budowlanego na taryfę dla gospodarstw domowych. Jest to nie tylko wymagane prawnie, ale również opłacalne ekonomicznie. Są dwie drogi, a ich wybór uzależniony jest od tego, jakiego rodzaju przyłącze obowiązywało dotychczas na terenie Twojej nieruchomości. Jeśli było ono tymczasowe, zmiana na taryfę G będzie wymagała od Ciebie przyłączenia się do sieci elektroenergetycznej i zainstalowania docelowej instalacji odbiorczej. Jeśli zaś Twój plac budowy ma już doprowadzone przyłącze docelowe, wystarczy po prostu zwrócić się do dostawcy prądu z wnioskiem o zmianę taryfy.
    To jednak nie wszystko. Chcąc zrezygnować z prądu budowlanego należy też dopełnić kilku formalności związanych z przedstawieniem odpowiednich dokumentów lokalnemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego. Prace na budowie muszą być zakończone, a więc dla dystrybutora ważną informację stanowić będzie potwierdzenie odbioru budynku. Może mieć ono różną formę: pozwolenia na użytkowanie budynku, protokołu odbioru instalacji elektrycznej czy zawiadomienia o zakończeniu budowy, jednak zakład energetyczny musi się przekonać, że zmianie uległ cel świadczenia usługi dostawy prądu."
    Zakład musi się przekonać? Hmm, a z czego to wynika, że musi się przekonać. Ja, budując dom, cały czas przeznaczam energię na cele gospodarstwa domowego, czyli na swój byt. Co jeszcze warto podkreślić, to tutaj nie wskazują, że odbiór budynku jest konieczny, tylko że taki dokument to jeden z przykładów, by zakład się mógł przekonać. To jakim cudem w praktyce żądają konkretnego dokumentu, gdy w inny sposób mogą sobie zweryfikować ten cel. No i po trzecie: mm przejście na G11 jest wymagane prawnie ciekawe niby gdzie. Nie ma takiej regulacji. Pierdzielą, ze jak skończysz budowę to szybko zgłaszaj, by nie wyszło, że ogołociliśmy bezpodstawnie na taryfie z grupy C. A jak nie zmienisz z C na G to co? Kara?

    Wcześniej przesiąknąłem trochę całym tym rzekomym prądem budowlanym, gdy miałem własną potrzebę. I teraz aż mam ochotę dla zwykłego sportu napisać do nich ogólne zapytanie, jakbym chciał dopiero uzbroić działkę budowlaną. I poruszyć tam wszystkie te kwestie, czyli czemu g11 jest nielegalne (jaki przepis mowi o tym), czemu osoba fizyczna - konsument ma korzystać z taryfy, którą oznaczają jako dla małych i średnich firm itd. Może Ty tak zrób.
    Ostatnio edytowane przez zadnychtaryfc ; 23-12-2022 o 22:30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony