Cytat Napisał bondziorno Zobacz post
no ja tez tak to rozumiem jak Ty. raczej ten proekoplus6 to już jest prawie kompletna oczyszczalnia ale może ja tylko to tak rozumiem bo gość z obsługi mi jeszcze nie odp. a osobiście się nie znam na tym naczytałem się i uznałem ze biologiczna bezprądowa będzie najlepsza dla nas ale teraz problem ze znalezieniem.
znalazłem jeszcze na innej stronie ale tu tez za wiele nie jest napisane.
https://www.prokop-instalacje.pl/ocz...troplast,id254
Ja też dopiero wersję dwuzbiornikową, PROEKOplus6 uznałbym za pełną oczyszczalnię . Po rzucie okiem na ten link, miałem chwilę więcej poczytać. Niestety mam kilka dalszych obaw, a raczej niejasności.

Na pewno musisz przed zakupem dostać pełną instrukcję montażu i eksploatacji oraz warunki gwarancji.

Trzeba ustalić, czy pozwalają montować każdemu, czy tylko ich wybranemu lub jak wolisz autoryzowanemu instalatorowi.

Dodatkowo w warunkach gwarancji poczytać, czy trzeba jakieś przeglądy od nich robić do podtrzymania gwarancji ? Jeśli tak to czy są one płatne i od razu określić kwotę.

Dowiedzieć się, gdzie taką oczyszczalnię można zobaczyć na żywo. Niekoniecznie pracującą, tylko na przykład w hurtowni bliżej Ciebie. Jak to jest tylko produkt pod zamówienie i nikt tego na oczy nie widział to wówczas jeszcze raz się nad tym zastanów

No i w końcu " taka perełka ", wyślij do producenta zapytanie o dobranie rozsączania za tym konkretnie modelem, uwzględniają Twoje warunki, czyli głębokość wyjścia z domu, rodzaj gruntu, powierzchnię działki, poziom wód gruntowych, ilość podsypki itd. Jak będą zainteresowani powinni mieć swoje wytyczne i Ci dobrać całość, aby dobrze działała, a Ty będziesz miał gotowe zestawienie. Jak tego nie będą chcieli zrobić to znaczy, że szukasz innej bezprądowej lub " przechodzisz na drugą stronę mocy " i o jakiejś biologicznej sbr zgłębiasz wiedzę