dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    233

    Domyślnie Mała instalacja - na czym zbudować?

    Jako, że moja obecna PV nie wyrabia, muszę rozbudować całość konstrukcji - i na razie wydaje mi się, że najoptymalniejsze będzie skonstruowanie wiaty nad balkonem.

    Ogólnie chciałbym tam przykręcić 4 panele po 600-660W na jakimś mikrofalowniku. O ile marka paneli mi obojętna, to polskie sklepy zostały opanowane przez Hoymilesa i enphase - na serio nie ma nic ciekawszego, że wszędzie to pchają? Wolałbym mieć od razu transmiter wi-fi wbudowany w mikrofalownik, i nie doczepiać dodatkowych urządzeń.

    Jako, że zadaszenie nad balkonem tak czy inaczej muszę zbudować - jaką konstrukcję byście proponowali?
    Poprzednio miałem drewniane słupy docięte do kształtu krokwii na bazie słupów telefonicznych - nasączone jakimś pachnidłem w stylu podkładów, ale w miarę się trzymały. Teraz na szerokości 5m. będzie ciężar paneli (powiedzmy 120kg), blachy trapezowej (gdzieś 80kg) i zimą śniegu (dajmy na to 250kg)
    Ponownie szukać drewna, czy próbować z profili stalowcyh coś spawać?

    No i ostatnie pytanie - maksymalne nachylenie wiaty względem południa jakie będę w stanie osiągnąć to 7-8°. Czyli produkcja głównie latem - czy byłby sens stawiać na dachu trójkąty 15°, licząc, że coś skapnie zimą? 25 metrów od domu mam las sosnowy, więc słońce w południe wyłania się dopiero w połowie lutego i w listopadzie całkiem chowa za lasem.

    Tu taki prosty rysunek, gdzie zamontowałbym te cztery panele:
    Słońce włączone na południe - około 13:20 jest pod kątem prostym do ścian domu.



    P.S. Nie zależy mi na autokonsumpcji, jedynie na zbieraniu prądu do zbilansowania w rozliczeniu rocznym.
    Ostatnio edytowane przez Rupicapra ; 01-07-2023 o 15:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony