dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    blialy18

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    7

    Domyślnie Odbiór domu budowanego przed WT2021

    Witam .
    Mam pytanie odnośnie domu i jego odbioru dom kupiłem w stanie surowym Bez okien instalacji itp
    dom budowany od ok 2010r w 2020r dostał nowe pozwolenie na budowę i projekt dokończenia budowy w projekcie jest Ep95 . ale teraz mamy ep70 .

    Teraz moje pytanie jak to jest jeśli ten nowy projekt był na podstawie tego starego projektu to czy musi spełniać dom normy Ep70 do odbioru

    następne pytanie dom ma 400m2 w tym piwnica i garaż dobudowany do domu ale nie w bryle domu . mieszkalnego jest ok 220m2
    czy jeśli piwnica będzie np. nie ogrzewana i garaż to wpływa to na zmniejszenie ep ?

    główne ogrzewanie jest piec gazowy kondensacyjny Ogrzewanie nisko temperaturowe podłogowe + na poddaszu w pokojach grzejniki
    jest możliwość zamontowania kominka jest Oddzielny Komin do tego wybudowany w dużym salonie połączonym z korytarzem , kuchnia

    Najlepsze okna jakie były możliwe MS 3 szybowe z ciepłymi ramkami Dach ocieplony pianą PUR , Mur Porotherm 25 Styropian 10 cm pomiędzy ścianami i zewnętrzna kratówka 12,5cm

    dużo okien z Przeszkleniami dużymi

    Jak byście to państwo widzieli w mojej sytuacji
    Ostatnio edytowane przez blialy18 ; 23-08-2023 o 20:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony