Hej, mam w domu ogrzewanie gazowe, piec Vaillant, moduł mieszacza VR61 i sterownik colormatic VRC 430.
Podłogówka jest na parterze i w części pomieszczeń na poddaszu, grzejniki, zasobnik.
Instalacja ma 15 lat. Ostatnio wymieniłem piec na nowy turboTec. Instalator obiecywał że całe sterowanie z nowym piecem będzie działać, ale niestety są problemy.
Albo instalator coś uszkodził albo wyszła jakaś inna usterka. Dwóch innych fachowców to oglądało i każdy tak samo stwierdził że prawdopodobnie uszkodzony jest moduł VR61.

Na sterowniku pojawia się błąd: brak komunikacji z VR61 oraz brak komunikacji z piecem.

Kupiłem nowy moduł mieszacza VR70 (VR61 nie jest już nigdzie dostępny), ale ponieważ nie mogę się doprosić montera żeby znalazł chwilę na podłączenie, to chciałem spróbować sam, i tu prośba o pomoc, ponieważ nie mam doświadczenia w podłączaniu tych sterowników, a złącza w VR61 i VR70 nie są identyczne.

Załączam zdjęcie jak aktualnie mam wpięte przewody do VR61.
Z odczytu z colormatica:
HK1 to obieg grzejników
HK2 to obieg podłogówki
W kotłowni jest też pompa obiegowa chwilowo odłączona ale była podpięta pod złącze ZP/LP

Moje wątpliwości / pytania:
- zakładam że przewody z HK1 mogę przepiąć do VR70 R1?
- do czego na VR61 jest HK2 i HK2-P i jak to przepiąć na dostępne złącza w VR70?
- w colormatic jest zaprogramowany tylko HK2, więc zakładam że w module mieszacza HK2 i HK2-P muszą być jakoś w parze podłączone...
- gdzie w VR70 podłączyć pompę obiegową?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aktualne_vr61.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	466685
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowy_vr70.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	466686