dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Zasysanie dymu do mieszkania

    Cześć,

    Jestem nowym użytkownikiem forum, więc chciłbym się z wszystkimi przywitać.

    Jestem również nowym posiadaczem 40-letniego domku "kostki". Całe życie spędzone w bloku i po przeprowadzce do domku - nowe problemy, z którymi nie potrafię sobie poradzić.
    A więc tak, wszystko staram się robić sam. Jak czegoś nie umiem, to tutorial i juz "jakoś" umiem. Tak samo z wkładem kominkowym, myślałem że podłącze się w komin i gotowe - nic bardziej mylnego. Cały czas próbuję zrozumieć dlaczego po otwarciu drzwiczek dym jest zasysany do pomieszczenia.
    Doprowadziłem powietrze z dworu, problem pozostał. Otwieram okno, też nic się nie zmienia. Przy rozpalaniu kominka nie zauważam tego problemu, pojawia się dopiero po pewnym czasie od rozpalenia, czasami zauważam, że dym "kotłuje się" po wkładzie kominkowym.
    I jakby tego było mało po kilku godzinach palenia, szybka jest czarna.

    Na 90% problem tkwi po mojej stronie, coś źle robię - w załączniku przewód kominowy po 2 m-cach palenia.

    Pomóżcie proszę, bo sam tego nie rozwiążę.
    Po sezonie na 100% skorzystam z usług kominiarza w celu przeczyszczenia komina.

    Długość przewódu kominowego - od czopucha do wylotu - ok.4,5m (długość liczona wg zaznaczenia na rysunku)
    Komin murowany wewnątrz budynku - 120mm x 120mm
    Wkład kominkowy - NORDflam ETNA
    Zaraz za czopuchem redukcja z (fi)180 na (fi)120mm


    Dom jest dwupiętrowy, powyższe problemy dotyczą kominka zamontowanego na drugim piętrze, a na pierwszym piętrze jest taka sama specyfikacja tylko wkład kominkowy podłączony jest "w linii prostej, pionowej" do komina oraz przewód kominowy dłuższy o jedno piętro - problemu z zasysaniem powietrza do mieszkania brak.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wkład.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	53,2 KB
ID:	467598   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rura.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	467599  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony