dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 130

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    911

    Domyślnie

    Kaizen będzie teraz się podpierał różnymi danymi drążąc temat. Mi tez wmawiał w innym temacie ( o ogrzewaniu ) jakie to zyski bytowe ma mój dom podczas naszej nieobecności w domu i wyłączonych praktycznie wszystkich sprzętach. Tutaj kierunek się zmienił i nagle to co jest w domu bierze tyle co nic, nawet jeśli to klima albo bojler . Kaizen wszystkie swoje teorie ( niektóre słuszne ) podpiera swoim przykładem, swoim życiem i swoim domem. A przecież każdy z nas jest inny , inaczej żyje i ma inny dom.

    Mocarny Ja mam bardzo podobne zużycie ( 4600 kWh rocznie ) do Twojego , tyle że ja mam wszystko w domu na prąd. Studnię głębinową, oczyszczalnię, zmiękczacz, bojler 1500W , grzeje klimą, indukcja, plus reszta AGD, dwa TV plus konsola. Nie ma opcji żeby przy takim zużyciu instalacja 3kW się nie opłacała ( pod warunkiem że będzie tania w zakupie ). U mnie pralka chodzi 3-4x w tygodniu, zmywarka dziennie , bojler dziennie pobiera 5kWh , klima nawet jak wg teorii Kaizena zmoduluje w lato do 400W to jednak przez kilka godzin 2kWh wciągnie. A przecież większość tych sprzętów można programować, podłączyć pod jakieś inteligentne gniazdko albo odpalić z pracy przez Wifi podczas produkcji którą widać na ekranie telefonu. Kosiarkę tez mam elektryczną.

    U mnie największym złodziejem jest bojler mimo że ma tylko 50L pojemności i oszczędzamy wodę wciąga +/- 1500 kWh rocznie. Mniej wciąga klima do grzania .
    Więc po instalacji większego ( 100-120L ) z gniazdka zamierzam tylko uzupełniać przy braku prądu z PV. Kaizen z góry zakłada że w dzień nikogo nie ma w domu nigdy i woda po nocy rano będzie zimna. Nie wiem jak reszta ale ja rano nie mam zwyczaju się kąpać . Więc jak pod wieczór zejdzie mi pół bojlera do kąpieli to woda rano i tak będzie wystarczająca żeby umyć szklanke w zlewie albo zęby przed lustrem. A jak dzień będzie deszczowy to podgrzeje się z sieci. No i trzeba pamiętać o jednym w moim przypadku. W listopadzie, grudniu , styczniu i lutym produkcja jest znikoma, ale jest praktycznie zawsze skonsumowana w całości przez dom. Mam dane od kumpla co ma 3kW i jego produkcja to styczeń 70kWh, luty 115, listopad 80, grudzień 70kWh. A jego PV jest na płaskim dachu... To wszystko wciągnie klima podczas grzania do spółki z bojlerem, oczyszczalnią itp.

    Na początku myślałem o PV off grid do samego CWU ale to nie ma sensu, bo jak bojler zagrzeje wodę to reszta energii jest marnowana a sam zestaw też jakiś tani nie jest.
    Ostatnio edytowane przez sito ; 04-01-2024 o 18:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony