dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Dom od dewelopera - nieszczelne szambo

    Cześć Wam,

    W styczniu tego roku odebrałem od dewelopera dom z działką. Na działce znajduje się szambo betonowe 12m3, umieszczone pod podjazdem z kostki brukowej. Dodatkowo dom zasilany jest w wodę ze studni głębinowej.
    W okolicy jest dosyć podmokły teren i w czasie roztopów wody gruntowe są wysokie (pewnie z 30 - 50 cm poniżej terenu).

    Niestety podczas odbiorów nie zajrzałem do szamba. Teraz w trakcie wykańczania zrobiła to osoba odpowiedzialna za wykończenie. Okazało się, że szambo jest pełne wody, praktycznie pod sam właz (zdjęcie). W tym momencie wypompowalismy wodę i obserwuję poziom. Mam nadzieję, że nieszczelność jest w miejscu łączenia płyty górnej z kominem. Co przy aktualnie niższych wodach gruntowych, nie powinno skutkować napełnianiem się szamba wodą z gruntu.

    Kontaktowałem się na szybko telefonicznie z deweloperem, ale sprawę zbagatelizował. Powiedział, że tak bedzie się działo przy wysokich wodach gruntowych. Ale jak to ma się do terminu szamba szczelnego, a takie jest w projekcie? Dom będzie jeszcze nie zamieszkały, pewnie gdzieś do połowy maja. Więc można coś jeszcze zdziałać.

    Jak podejść do dewelopera, żeby poczuł się bardziej odpowiedzialny za tę sytuację? Prosić o dokumentację na szambo? Zgłaszać reklamacje? Kontaktować się z firmą wykonującą szambo?

    Czy możecie poradzić co zrobić w takie sytuacji?

    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240227_184814360.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	468398  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony