dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie Kto zbudował/buduje z betonu komórkowego KOLBUSZOWEJ?

    Pytanie takie jak w temacie.
    Interesuje mnie wasze zdanie na temat jakosci bloczkow,wszystko co mozecie powiedziec na ten temat(chodzi mi o bloczki na klej gr 42cm).
    Czy to dobra alternatywa dla YTONGA? Cenowo napewno tak (bo 10tyś taniej na całym systemie,dom 180m2+60m2garaz)

    Mysle ze ktos sie znajdzie co miał podobne problemy
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt ?
    Dostałem wycene za transport policzyli 5500zł 3 transporty ok 200km
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lee
    Nikt ?
    Dostałem wycene za transport policzyli 5500zł 3 transporty ok 200km
    Ja dopiero zamierzam. Kupiłem bloczki w PSB. Za transport nic nie policzyli ). Płaciłem ok 9.4 za 1 bloczek 36 cm odm 400 p+w.
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.236

    Domyślnie

    Ja wybudowałem z BK24 z Kolbuszowej ścianki działowe gr 12 cm wszystko ok.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario5
    10000 różnicy jak ci to wyszło chyba że YTONGa kupujesz z 4 ręki u mnie cały Ytong Kompletny kosztował 28600 dom metrazem zbliżony w cenie transport z hds-em Pozdrawiam
    Taka różnica jest możliwa. Mi na dom o pow. 114 ma samych bloczkach wyszło w Y drożej o 8 tys. Nie wliczone u kształtki i elementy docieplenia wieńca. Więc 10 tys jest IMHO realną różnicą pomiędzy Y a Solbet-Kolbuszowa.
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  6. #6

    Domyślnie

    wyszło i to bite 10tyś złoty.
    Dostałem wycene z YTONGA nie z 4 reki tylko prosto od producenta z 20%rabatem z transportem,cały system wyszło 31 980zł z vat.
    Zas z Kolbuszowej,te same ilosci,tez cały system,15%rabatu,prosto od producenta, wyszło 22 120zł z vat.Mowa tu o bloczkach gr.36cm
    Moze to nie 10 tys ale brakuje tylko 140zł do 10tysiecy.
    Wycena na bloczki 42cm (reszta taka sama ) wyszło 2 000 tyś wiecej,wiec 8tysmniej niz YTONG
    Róznica jest i to ogromna
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macdac

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Wybudowalem praktycznie caly dom z materialow z Kolbuszowej.
    Sciany zewnetrzne z 36 cm na klej; P+W odmiana 400.
    Sciany nosne 24 cm na klej; odmiana 600
    Sciany dzialowe 12 cm na klej; odmiana 600.
    Nadproza , klej, obudowa wienca.
    Strop teriva z pustakami keramzytowymi.

    Bloczki 36 P+W nie sa zbyt dokladnie zrobione jezeli chodzi o dopasowanie czolowe
    piora i wpustu. Moj majster stwierdzil ze dzieli je roznica klasy w stosunku do orginalnego YTONG-a. Sam teraz widze ze gdzieniegdzie mam dosc spore szczeliny pionowe na scianach zewnetrznych (3-4 mm). Moze jest to tez troche wina wykonania ale
    na 100% nawet przy super dokladnosci nie bedzie tak jak YTONG.
    Pozostale rozmiary bloczkow nie mam zadnych zarzutow.

    Co do ceny tych bloczkow (kupowalem w lipcu 2005) bezposrednio u producenta w Kolbuszowej (odbior w Glogowie Malopolskim bo tam maja produkcje , transport organizowalem we wlasnym zakresie ale bylo to zaledwie 15 km).

    Bloczki 36 P+W 7,8 zl /szt
    Bloczki 24 5,2 zl /szt
    Bloczki 12 2,56 zl /szt
    Ceny brutto nie zawieraja transpotru.
    Pozdrawiam
    macdac

  8. #8

    Domyślnie

    Pomyslałem ze złoze zapytanie do prefbetu w Powodowie,tez produkuje 42,36,30 i te reszte na klej odm.400.
    Przynajmniej tak maja na stonce internetowej
    http://www.prefbet.com.pl/ofirmie.html
    a tu rozczarowanie nie prowadza juz sprzedazy 36 i 42 i zadnych innych rozmiarów w odm.400.
    Jka myslicie dlaczego?
    Udzielono mi informacji ze firme wykupił zagraniczny inwestor o nazwie XELLA i wstrzymał produkcje własnie tych bloczków i żaden z czterech zakładów prefbetu nie produkuje juz 36,42 i w odm.400
    To mnie w....iło, wykupują konkurencje i wycofuja alternatywe dla ich drogiego YtONGA
    K... ale sie w....
    Zachwile przejmną slobet i reszte zakładów konkurencyjnych i drodzy foroficze,zwolenicy betonu komurkowego zostanie nam tylko Ytong ze swoimi kosmicznymi cenami
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  9. #9

    Domyślnie

    witam

    ja tez wybudowalam caly dom z bloczkow Kolbuszowej.
    jestem zadowolona i z jakości i z ceny

    nie pamietam dokladnie cen- ale we wrześniu za bloczek 36 cm odmiany 400 placiłam poniżej 7 zł brutto.

    W każdym razie materiał na cały dom o pow 128 m2 razem z nadprożami i ociepleniem wieńca wyniósł mnie 16800 razem z transportem (trzy kursy)

    dom jest bardzo cieply- przy ledwo tlącym sie kominku jest już ciepło
    wydaje mi sie, że nie ma potrzeby robienia ściany grubszej niż 36 cm...ale to tylko moja opinia

    pozdrawiam
    ula

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ulik
    witam


    dom jest bardzo cieply- przy ledwo tlącym sie kominku jest już ciepło
    wydaje mi sie, że nie ma potrzeby robienia ściany grubszej niż 36 cm...ale to tylko moja opinia

    pozdrawiam
    ula
    i takie opinie mnie ciesza bo tez sie wachałem czy nie wybrac 42 cm ale jednak zoslaem przy 36 cm )
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  11. #11

    Domyślnie

    uslyszales co chciales uslyszec

    ale jestem w szoku ze moja krytykowana opinia o duzo drozszym ytongu wkoncu zostala przez kogos potwierdzona

  12. #12

    Domyślnie

    holusio twoje opinia zawsze była jedna "beton komurkowy tak tylko nie YTONG" teraz po przeliczeniu kosztow moge potwierdzic to co pisałeś
    Myslałem z e to bedzie ok.2 tyś roznicy ale 10 tyś to mnie zbiło z nóg.
    Jeszcze dzis jak mi powiedziano ze xella wykupiła prefbet i wycofał konkurencyjne materiały to mi rozne mysli przyszły do głowy.Np.bedzie produkowac w tych zakładach swoje produkty tylko da nazwe YTONG i juz cena o jakies 25% do gory.T
    Tak se mysle tak dokonca to nigdy niewiadomo co kupujesz,mozesz płacic tylko za marke.
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał holusio
    uslyszales co chciales uslyszec

    ale jestem w szoku ze moja krytykowana opinia o duzo drozszym ytongu wkoncu zostala przez kogos potwierdzona
    Ja od samego początku byłem nastawiony na polskich prodycentów BK (tzn innych niż Y).
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  14. #14

    Domyślnie

    Dzwoniłem dzis do kolbuszowej i sie dowiedziałem ze od 1 marca podnoszą ceny o 15% Narazie nie produkcja stoi bo wymieniają linie produkcyjną,ale lada dzien maja ruszac na nowych maszynach.
    Wydawac bedą dopiero w kwietniu.
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  15. #15

    Domyślnie

    heh no to sie mi udało. Ja zamówiłem ze 2 tyg temu materiał. Gość w PSB mówił że podniosą ceny ale prognozował że o ok 5% ) Terz jeszce czekam az snieg sie na działce stopi i umawiam powoli transport .

    Pozdrawiam
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  16. #16

    Domyślnie Kto zbudował/buduje z betonu komurkowego KOLBUSZOWEJ?

    Słuchajcie, moze zamiast bloczku 36 wystarczy 24x24x59 na sciany zewnetrzne.Rozmiawiałam z moim murarzem, ktory stawia domy juz 10 lat i uwaza ze nie ma zadnej roznicy, oprocz ceny....(tylko zalezy to od rodzaju pozniejszego ocieplenia budynku)

  17. #17

    Domyślnie

    jezeli zamierzasz ocieplac dom to niema sensu pakowac sie w gr 36 lub 42.Wystarczy 24cm ale lepiej jakies mocniejszy np.odm.600
    Ja gdybym zamierzał ocieplac to bym chyba wybrał jakis silkat np.ludynia.
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  18. #18

    Domyślnie Kto zbudował/buduje z betonu komurkowego KOLBUSZOWEJ?

    Hmm... nic nie wiem na temat silikatu. Moze mogłbys mi przyblizyc jego cechy?Pewnie jest drozszy od BK?

  19. #19

    Domyślnie

    Niewiem czy droższy,chyba ceny porownywalne ok.43zł m2,napewno charekteryzuje sie lepszą akumlacją cieplna na co powino sie zwrocic uwage przy scianie dwuwarstwowej,poprostu budynek trzyma lepiej ciepło w sobie,wolniej sie wychładza,sciana ma wiekszą wytrzymałośc na sciskanie.
    Masz linki poczytaj ,policz koszty, zobaczysz co bedzie dla ciebie lepsze.

    http://www.grupasilikaty.pl/katalog_produktow.php

    http://www.xella.pl/html/pol/pl/ks.p...countries_id=9

    http://www.ludynia.pl/
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Mnie facet z Kolbuszowej powiedział (jakieś dwa tygodnie temu), że nie będzie drożej "bo dlaczego ma być drożej" - tak powiedział!
    Pytałem o 30 cm bez pióra, bo chcę sklejać również w pionie i docieplić.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony