dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Guest

    Domyślnie


    Witam,
    Rozpoczynam ocieplenie dachu wełna w układzie 15+5cm. Mam jednak pytanie, czy wełna może stykać się z folią wysokoprzepuszczalną znajdującą sie pod dachówką , czy należy zrobić jakąś konstrukcję np. kontowniczki alum. co 30-40cm. i na nich zaprzeć wełnę by powstała jeszcze dodatkowa szczelina ok 1cm. między folia w wełną,
    pozdr,

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Jeżeli to rzeczywiście folia wysokoparoprzepuszczalna (taka jak Tyvek, Dorken itp.) to może stykac się z wełną.

    Sebastian

  3. #3

    Domyślnie

    Ważny jest nie tyle producent, co paroprzepuszczalmność ok 3-5 tys. g/m2/d. Jeśli tylko 1000 to nie można

  4. #4

    Domyślnie

    Ale jeśli chcesz (lub musisz) już robić "taką konstrukcję" to lepiej użyć sznurka i gwoździ lub zszywek. mocujesz po prostu sznurek do krokwi w odpowiedniej odległości od folii i już. ta odległość to najmniej 2 cm.

  5. #5

    Domyślnie

    Moge powiedziec jak ja zrobilem. Akurat izolacje dachu robilem sam. Krokwie maja u mnie grubosc 18 cm. Kupilem plyty Delta 212 firmy Rockwool, grubosci 16 cm. One sa rozciete skosnie, tak ze po przycieciu ich na szerokosc miedzy krokwiami i wlozeniu na miejsce, same trzymaja sie na miejscu. Prosto i sprawnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony