dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    Witam

    Jak w tytule - co wybrać. Niedługo czeka mnie podjęcie tej decyzji, chciałbym poznać Wasze opinie.
    Zaznaczam, że (chyba jak wszystkim) zależy mi na drzwiach dobrych, trwałych a jednocześnie rozsądnych cenowo, ale niekoniecznie najtańszych.
    Dzięki, pozdrawiam!

    Kisiel

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie



    Użyłeś kilku zwrotów ,których interpretacja jest zaiste dowolna:
    co to jest "dobrych" ?
    co to jest "twałych" - mieszkam (jeszcze) w bloku i mam kilkunastoletnie typowe gierkowskie drzwi z dykty i jakoś się trzymają - są trwałe ?
    co to jest "rozsądnych cenowo" ?

    Jest kilka firm, które oferują dosyć bogatą gamę drzwi (np.: Porta) od tanich (około 300,- za drzwi z futryną) do takich za tysiąc z ogonmiem za sztukę. Po rocznej eksploatacji tych tańszych w biurze mogę stwierdzić, że drzwi wyglądają przyzwoicie i nie sprawiają żadnych problemów czyli niby są "dobre", "trwałe" i "rozsądne cenowo".

    Tyle że nie wiem czy wolisz gładkie, czy przetłaczane, muszą być drewniane, czy mogą być z płyty, wolisz z szybkami czy bez. Drzwi to jak krawat - każdy musi dobrać sobie wedle upodobania

    IMHO najtańsze porządne drzwi (z framugą) kosztują w okolicach 500,- zł za sztukę. Te droższe to już raczej zbytek
    Jasiu

  3. #3

    Domyślnie

    Dobre - bez odłażącej okleiny lub nie rozsychające się, czy mam się tu odwołać do słownika Kopalińskiego, żeby powiedzieć, co to znaczy dobre?

    Trwałe - które mi wytrzymają z 10 lat, dykta z wczesnego Gierka mnie nie interesuje

    Rozsądne cenowo - można za 300 można i za 3000 - co byś wybrał? Ja coś z okolicy 500 - 1000, na więcej nie bardzo mnie stać

    Pytam o producenta, którego to forumowicze wybrali, używają i są zadowoleni lub nie.
    Czy mam wymieniać, że jedne drzwi mają być z szybką, drugie ze szprosami a trzecie pełne?

    Chyba się nie zrozumieliśmy.......

  4. #4

    Domyślnie

    Na pewno daruj sobie te za 300zl lub surowe z sosny (tez tanie), bo po roku lub dwoch na pewno nie beda sie domykaly lub okleina bedzie odpryskiwac...My wybralismy wariant na zamowienie. Za dosc nowoczesne z 5 szybkami w pionie i do tego dwukolorowe zaplacilismy 850zl z oscieznica, montazem, transportem. Kazdy stolarz ma mase katalogow masz wiec najwiekszy wybor pod sloncem!

  5. #5

    Domyślnie

    Zapomnialam dodac, ze jedyne drzwi dostepne na naszym rynku, ktore spelnialy moje dosc wygorowane wymagania estetyczne i jakosciowe ma firma Unidoor. Reszta idzie na ilosc, nie jakosc a i wzornictwo przedpotopowe....

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    On 2003-05-16 15:14, Kisiel wrote:
    ...
    Ja coś z okolicy 500 - 1000, na więcej nie bardzo mnie stać
    ...
    Za 500-1000 wszystkie są dobre i trwałe. Mam na myśli wyroby uznanych producentów (Porta, Interdoor, Unidoor). Jakość wyrobów małych firm i warsztatów jest bardzo różna i średnio zależna od ceny.

    Od ponad roku mam w biurze najtańsze Porty (w promocji niecałe 200 za komplet) i nic nie wskazuje na to żeby miałyby być z nimi jakiekolwiek kłopoty (nic nie odłazi, wszystko pasuje i działa). Jedyny ich feler to to, że są białe z przetłoczeniami (udają pomalowane drewniane). Mimo, że nie prowadze warsztatu samochodowego to przy klamkach zawsze są brudne, a i na dole zdarzają się rysy (od butów).

    Mogę więc z czystym sumieniem napisać np. tak: drzwi Porta w przedziale cenowym 500-1000 za drzwi+ościeżnica są dobre i trwałe. Pod warunkiem, że nie są białe.

    _________________

    Jasiu ze Szczecina

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jasiu dnia 2003-05-16 16:00 ]</font>

  7. #7

    Domyślnie

    Drzwi - dobre pytanie. Najpierw dowiedziałem się, że teraz to się robi takie z futrynami okładanymi na ścieny ( cena porównywalna ze zkrzydłem). Uświadomiłem sobie, że w życiu nie zwracałem na to uwagi. Drzwi to drzwi. Choć natychmiast zdyskwalifikowałem te tańsze "wydmuszkowe"' MDF fowe - bo się wycierają. Był u mnie taki, zrobił obmiar - 17000 i bedzie miał pan piekne drzwi (14szt). Poszedłem na poszukiwania i podglądactwo. Wnioski. Mine i żonie przypadły do gustu te zwykłe drwaniane na zwykłych framugach. Pieknie wymalowane w swoim ponadczasowym drwnianym wzorze wyglądały bardzo przyzwoicie. KOSZT - UWAGA - 6500ZŁ + lakiery + własna praca!

  8. #8

    Domyślnie

    u mnie beda robione z suszonego komorowo drzewa, stolarz, solidna firma, sprawdzony, cena: 450 PLN z zalozeniem i jego materialem
    ciekawe czy bede sie usmiechal jak juz je zaloze ???

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony