dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Zapraszam do dyskusji o kotłach dolnego spalania na drewno o wilgotności do 20%,które sa niedrogie w zakupie i eksploatacji a jednocześnie bardzo sprawne(83%).
    Czekam na oceny, a także słowa uznania lub zawodu.
    Mój e-mail "[email protected]",a także na forum muratora.
    Dzięki. T G

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Malo i jeszcz eraz malo informacji na temat tych kociolkow.
    Nie wystarczy ludziom wmawiac, ze sa niedrogie polskie i mozna w nich palic mokrym drewnem, bo to dobrze nie swiadczy o sprzedawcy.
    Po cholere pchac sie jakies kotly, o ktorych na stronie producenta nczego sie nie dowiesz oprocz belkotu marketingowego, jesli za podobne pieniadze kupie sprawdzony wyrob czeski czy slowacki ??

    O czym mamy zatem dyskutowac ?? O cenie ???



  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    No i oczywiscie "Holzgas" a nie nie "holz-gas".
    Kolega jeszcze nie w temacie ??

    Pozdrowka

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Witam kolegów "Anonimowych".
    Widzę ,że najłatwiej dokopać nie podajac swoich danych,ale mi to nie przeszkadza.
    Co do kotłów i ich opisu na stronie:Jeśli to dla kogoś bełkot-to może niech sięgnie do "słownika wyrazów..." ja jakoś wszystko zrozumiałem , a informacje podaję na podstawie swoich doswiadczeń(a szczerze mówiac różne cuda wyczyniałem z tym piecem).
    Co do mokrego drewna -wiem doskonale ,że nie wolno palić mokrym drewnem bo to niszczy piec,ale nie miałem innego wyjścia.
    Co do holzgazu-to nie są kotły na holzgaz-te kotły POTOCZNIE nazywa się kotłami na gaz drzewny ,bo jak się przeciętnemu Polakowi powie o kotle dolnego spalania z nadmuchem...itp. to nie zawsze zaskoczy o co chodzi.
    Więcej informacjialiwo podstawowe:drewno o wilgotności 20%,dopuszczalne 30%;sprawność 83%;stałopalność gwarantowana 4,5 godz.(sprawdz.przec.10-12 godz.),paliwo zastępcze węgiel,brykiet i inne paliwa stałe;ceny z dowozem od ok.2800,-pln brutto;moce od 20kw do 60kw, przy większych jednostki łączone;termin realizacji zam. od 2 dni;Jak ktoś ma więcej pytań podaję mój adres e-mail [email protected].

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    No to poinformuj jeszzce tych wszystkich "niesmialych" anonimowych, jakie mozliwosci oferuja twoje kotly sterowania kotlem/obiegami grzewczymi i zaraz pobiegne zakupic to cudo.
    Dzieki z gory za info.

    Anonim

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Czołem Anonimowy!
    Nie bardzo rozumiem jakich cudów oczekujesz?
    Mi ten kocioł bardzo odpowiada,wymaga niewielkiej obsługi,temperaturę ustawiasz na piecu do 90 st.C,pompę włącza również od 34 st.C,przedmuchy regulujesz również sam w/g własnych wymagań.Twoim zadaniem jest napalić,dorzucać co jakiś czas(ok.10-14 godz.),i od czasu do czasu (ok 3-5 dni-chyba że palisz brykietem drewnianym to zdecydowanie rzadziej)wygarnąć popiół.Mnie to nie męczy,zajmuje ok.15 min./dobę.
    Nie uważam go za "cudo"-bo cudów nie ma,ale jak miałbym kupić Atmosa,Vigasa czy Astrę za 4-6 tys.złociszy to wolę FEX-a za ok.3 tys.Zawsze zostanie mi na troche opału.
    Widzę ,że jesteś sceptykiem albo sprzedajesz kotły konkurencyjnej firmy (jeśli tak jest to życzę powodzenia z całego serca).Jak kupisz sprzet i go przetestujesz to chętnie z Tobą pogadam na ten temat-zwsze dowiem się czegoś nowego.
    Na razie

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki, raczej nie zdecyduje sie na podstawie tych skapych informacji na zakup produktu, o ktorym prawie nic nie wiem oprocz tego, ze bede dokladal co iles tam godzin.
    Nie wiem nic na temat algorytmu pracy sterownika przykotlowego, o ile jest montowany, ewent. mozliwosci sterowania obiegami grzewczymi itd.
    Sadze, ze te szczegolowe informacje pozwolilyby na podjecie wstepnej decyzji o zakupie kociolka na drewno, ktory to zakup planuje.

    Czy maozesz udzielic takich informacji ??
    Czy chcesz tylko polemizowac na forum nie wiadomo na jaki temat ?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Witaj Anonimowy.
    Ja wiem na jaki temat chcę rozmawiać i mnie jako użytkownika nie interesują algorytmy(dostępne u technologa f-y Ferrum tel.(087)567-96-72 lub 565-88-3mnie interesuje ile opału zuzyję,ile czasu muszę poswiecić na obsługę,czy wstając rano w czasie mrozów będę miał ciepło.
    Nie interesują mnie debaty czysto teoretyczne(wykresy itp.)tylko konkretne, praktyczne wiadomości poparte doświadczeniem zdobytym przy obsłudze takiego czy innego urządzenia.Po zakupie kotła nikt nie szuka laboratorium, które wykaże czy to co jest na wykresie zgadza się z rzeczywista pracą urządzenia.
    Zresztą w "forum muratora" w dziale "podziel się doswiadczeniem" nie szukam teorii tylko praktyki.
    Jeszcze jeden drobiazg: zawsze przed zakupem przez kogokolwiek zapraszam go do siebie,żeby obejrzał kocioł podczas jego pracy-a nie tylko na zdjęciu,czy błyszczący/wypolerowany w sklepie.
    Twoje uwagi wskazuja raczej,że bardziej niż na zakupie kotła zależy Ci na zagięciu kogoś zagadnieniami czysto technicznymi(teoria i praktyka często się różnią) i swoja wiedzą.
    Jeśli chcesz kupić kocioł w/g swoich wymagan to widziałem jeden(cała masa tabelek,wykresów itp.),ale za jeden taki kupiłbym ok.6 "swoich"-a to chyba lekka przesada.
    PS nie podam jego nazwy bo wolę reklamować "FEX-a"
    Znajdzesz go wrzucaja do wyszukiwarki hasło"kotły"(ok.385 pozycji- jest z czego wybierać).
    Jak będziesz w okolicy to zapraszam na kawę i ciacho(żona piecze smaczne.)
    Powodzenia
    Tomasz Gawęda

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Aha!
    W sprawie sterowników:
    na kotle jest montowany wentylator sterowany procesorem-czujnik temperatury zamontowany w kotle odpowiada za temperaturę w piecu,a co do przyłączy to jest kocioł a nie kotłownia-urządzenia dodatkowe (zawory,mieszacze,bojlery,pompy i inne) dobierasz sobie sam.
    Można dokupić sterowanie centralne,pogodowe,czasowe ale to podroży koszt instalacji o co najmniej 1000pln.Jak kogos stać to ok.,ale po co wtedy zawracać sobie głowę tanim ogrzewaniem?
    Ja wolę bardziej zawory termostatyczne-temperature ustawiam gdzie chcę i jak chcę(kocioł "trzyma" stałą temperaturę np.60st.C)i to ja decyduję czy w łazience,sypialni,pokoju będzie 18 czy 24 st.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony