dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie czy wystarczy na elektrykę?

    jak sadzicie czy za około 8 do 9 tyś zł da się zrobić elektrykę ? punktów jest około 70 , czy taka kwota wystarczy na zrobienie kompletnej elektryki ( materiał i robocizna ) instalacja standardowa i prosta , bez zbędnych udziwnień.

  2. #2

    Domyślnie Re: czy wystarczy na elektrykę?

    Cytat Napisał pawelurb
    jak sadzicie czy za około 8 do 9 tyś zł da się zrobić elektrykę ? punktów jest około 70 , czy taka kwota wystarczy na zrobienie kompletnej elektryki ( materiał i robocizna ) instalacja standardowa i prosta , bez zbędnych udziwnień.
    My za punkt płacimy z materiałem: 30 zł. punkt TV, domofon, internet 35 zł

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście, że wystarczy. Średnia cena 30-35 zł/p (z materiałem). Skrzynka z wyposażeniem i montażem ok 0,7-1,5 tyś i mieścisz się w 4tyś
    Cezar

  4. #4

    Domyślnie

    witam

    moja cena za całość elektryki ma się kształtować ok. 7-8 tyś

    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Witam !!!

    Właśnie wczoraj kupiłem w hurtowni materiały na instalacje elektryczną :
    Kabel ziemny mam już w środku .Zapłaciłem za wszystko 1400zł .Pozostały jeszcze zakupy za około 500 zł . Robocizny nie liczę bo instalację zrobię sobie sam . Ale materiały (wszystko z dwoma skrzynkami i ich wyposazeniem ) kosztowały będą w sumie 1400+ 500 zł na domek 150 mkw.

    pozdrawiam D.RZ

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Trochę dużo dołożyć jeszcze ze 30punków w tej cenie .Najlepiej gniazdek (tych zawsze za mało) To już może być, lub weż drugą ekipę Niech zrobią kosztorys . Pozdr.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek zielonka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    37
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    ciekawe kiedy przyjdzie czas na darmową pracę albo lepiej... może czas najwyższy by instalatorzy dopłacali do tego co robią?? parodia ciekawe czy Wy sami zgadzacie sie pracowac "za darmo" bo szczerze wątpię

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek zielonka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    37
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek zielonka
    ciekawe kiedy przyjdzie czas na darmową pracę albo lepiej... może czas najwyższy by instalatorzy dopłacali do tego co robią?? parodia ciekawe czy Wy sami zgadzacie sie pracowac "za darmo" bo szczerze wątpię
    Najlepiej by było gdybys kupił zrobił i jeszcze dopłacił inwestorowi
    A i tak będzie niezadowolony
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał janrenovate
    Cytat Napisał arek zielonka
    ciekawe kiedy przyjdzie czas na darmową pracę albo lepiej... może czas najwyższy by instalatorzy dopłacali do tego co robią?? parodia ciekawe czy Wy sami zgadzacie sie pracowac "za darmo" bo szczerze wątpię
    Najlepiej by było gdybys kupił zrobił i jeszcze dopłacił inwestorowi
    A i tak będzie niezadowolony
    Witam

    O to ciekawe opinie . Czyżby kolegom zależało żeby zapłacić jak najwięcej .Tak zaciekle bronicie wykonawców Ja zawsze wolę zapłacić mniej niż wiecej co wcale nie oznacza że będzie zrobione gorzej -to kwestia wyboru odpowiedniego człowieka który nie chce nas obedrzeć ze skóry i kontrolowania na bieżąco wykonanej roboty .

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek zielonka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    37
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    jedno pytanie.... lubisz dostawac godziwą( nie mówię o satysfakcjonującej płacy) płace za dobrze wykonaną pracę? Nie mówię tu o "specjalistach" co biorą zlecenia byle złapać a później martwią na czym zaoszczędzić

  12. #12

    Domyślnie

    Witam.

    Zarezerwowane środki są mniej więcej ok. Tylko tych punktów to trochę zamało jak na wszystkie instalacje. Przemyśleć dobrze sprawę ,rozważyć różne mozliwości a napewno jeszcze gdzieś się przydadzą gniazda czy dodatkowe ośwoetlenie, puste rurki ,dodatkowe wyłączniki itd.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  13. #13

    Domyślnie

    Witam

    Wiemy wszyscy że jest kilka powodów dlaczego wykonana "robota" jest droga :
    1. wykonawca zastosował wysokiej klasy materiały do wykonania instalacji elektrycznej (do tego też trzeba lepszego specjalisty który ich nie zepsuje i odpowiednio wysoko ceni swoją pracę -i bardzo dobrze )
    2. wykonawca zastosował sredniej klasy materiały ,ale wyliczony przez niego zysk przekracza srednie ceny w tej kategorii stąd wysoka cena (liczy na naiwność inwestora)
    3. inwestor ma bardzo wysokie i często wydumane wymagania przez to zlecenie staje się nietypowe i drogie .

    Wybór należy jednak do inwestora . Wiadomo też ze jeśli ktoś jest specjalistą elektrykiem ,ma jednoosobową firmę robi sami nie posiada biura i sekretarki zawsze będzie tańszy (no prawie zawsze) od firm z bogatym zapleczem których robota jest bardzo droga -trzeba na to wszystko zarobić .
    Postawmy teraz dwóch inwestorow :jeden skorzystał z usług drogiej firmy drugi z jednoosobowej :
    Pytanie kto zapłaci wiecej ??? Najczęściej ten kto wziął drogą firmę .
    wspomnę tu też że często ci mali wykonawcy pracują dla dużych firm bo ci zlecają robotę im jako podwykonawcom ,więc jakosć jest taka sama ,ale pieniędzmi trzeba "obdzielić " wiecej osób.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezarr
    Oczywiście, że wystarczy. Średnia cena 30-35 zł/p (z materiałem). Skrzynka z wyposażeniem i montażem ok 0,7-1,5 tyś i mieścisz się w 4tyś

    co z abzdury 4tys sie miescisz w czym?? ja mam podbny dom do manueli ale z piwnicami i koszt samych kabli i it to 3500 robota najtaniej jak nzalem ale super 2500

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony