dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Skoro wszyscy twierdzą, że należy tylko na placki, to po co we wszystkich poradnikach mówią o tym, aby w przypadku równej ściany kleić pacą zębatą?
    Nic już nie rozumiem.

  2. #22

    Domyślnie

    ja z kolei spotkałem się że packi i po obwodzie płyty, moi wykonawcy zaczeli robić na packi ale po wekendzie chce ich uświadomić że powinni również po obwodzie ale nie wiem czy sie nie robię nadgorliwy, i co jest lepsze i prawidłowe?
    PRO

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78
    Ściana trójwarstwowa jest zwana ścianą szczelinową. Ale masz rację ściana szczelinowa to ściana żelbetowa grubości ok 60cm i głębokości do 30m. Z plackami się zgadzam tylko obwodówka mi nie pasuje. Nawet doradcy techniczni nie zalecają tego wykonywać(obwodówki) wszystko na placki i 6 kołków na 1 m2.
    Co Ty opowiadasz?
    Styropian ma sie trzymac pow. - kladzie sie na placki i robi sie ramke!! czyli po obwodzie.
    Jak nie dasz ramki to narozniki nie beda sie dobrze trzymac i styrop. bedzie klawiszowal.

  4. #24

    Domyślnie

    Szczelina w scianie trojwarstwowej wymagana jest tylko w przypadku uzycia welny mineralnej.
    U mnie styropian jest luzem ,dwie warstwy[po 6 cm] polozone na mijanke i scisle to siedzi miedzy dwiema warstwami cegiel.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał PRO
    ja z kolei spotkałem się że packi i po obwodzie płyty, moi wykonawcy zaczeli robić na packi ale po wekendzie chce ich uświadomić że powinni również po obwodzie ale nie wiem czy sie nie robię nadgorliwy, i co jest lepsze i prawidłowe?
    placki i ramka
    min 60% płyty styropianowej musi byc przyklejone
    pilnuj aby nie wciskali kleju pomiędzy płyty styropianu - musi iść pianka pistoletowa
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  6. #26

    Domyślnie

    dzieki Rezi i to jest zgodne z moimi dotychczasową teorią, będę pilnował,
    PRO

  7. #27

    Domyślnie

    PRO rób jak chcesz ja tylko pomagałem!
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  8. #28

    Domyślnie

    Pawel 78 dzięki za opinie i podpowiedzi, ale przeanalizowałem wszystkie Wasze doświadczenia i znalazłem jeszcze w necie poradnik w którym była mowa o błedach wykonawczych i było tam napisane podobnie do Reziego że packi i po obwodzie, i tak sobie pomyślałem że tak zrobie.

    Ale dalsze uwagi mile widziane
    PRO

  9. #29

    Domyślnie

    W każdym budynku występuje para wodna. Jeśli zrobisz obwódkę kleju na płycie styropianu nie będzie miała jak odparować. Może doprowadzić to do odpadnięcia płyty przy niedużym ssaniu wiatru.A kolki wcale tak dobrze nie trzymają. Nie będzie to po miesiącu czy dwóch ale może być po 2-3 latach.
    Jeśli tego nikt nie zrozumie to trudno.Firmy które produkują kleje do styropianu zarabiają więcej bo dużo kleju idzie na obwódkę. Im jest nie na rękę mówić,że obwodówka jest zła.
    Ale jak pisałem wybór należy do Ciebie. Mam już pewne doświadczenie i jeśli nie przekonują cię moje argumenty to znaczy,że jestem kiepski w przedstawianiu tych problemów.
    Życzę więc powodzenia i jak najszybszego dokończenia wymarzonego domu.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony