dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie

    spodobało mi się forum. Akurat wykańczam duży dom. Już wiele skorzystałam. Mam kopiec otoczaków, chciałabym wykorzystać je na cokół. Myślałam żeby je pociąć. Czy ktoś robił podobną rzecz?


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Renata dnia 2002-03-14 10:44 ]</font>

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Czym pociac i na jakie grubosci, odradzam bo oslabisz strukture kamienia a na cokole powinien byc najmocniejszy.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślałam żeby zatrudnić kamieniarza, który chyba wie jak to przyciąć. Całe otoczaki to chyba nierealne. Dom już stoi więc jak je przymocować?

  4. #4

    Domyślnie

    Akurat byłem w dużej firmie która robi elementy kamienne - blaty parapety, schody itp (tylko wapień i marmur) To co im sie potłucze sprzedają za grosze - 10 zł za m3. Poszukaj takich co robia nagrobki - z bryły najlepszego granitu trzeba odciąc wierzchnią warstwę - i to jest odpad - coś dla ciebie. Otoczaki ciąć to marnotrawstwo - lepiej przeznacz na ogródki skalne, ogrodzenia, dzikie mury. Powodzenia

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Musisz zdecydowac jaka fakture chcesz miec na cokole, czy lupana, czy otoczkową. Jesli otoczakowa i cokół nie jest bardzo wysoki np 2 m to mozesz oblozyc cienkimi otoczakami na zaprawie cem.

  6. #6

    Domyślnie

    Krzysztofiej i Pitbull,
    dziekuje wam bardzo za rady, odstapie chyba od mojego pomyslu i zrobie tak jak wy radzicie.
    Krzysiu, gdybys jeszcze mogl mi podac nazwe (adres) firmy, w ktorej byles, gdzie mozna tanio kupic odpady, bylabym wdzieczna.
    sciskam
    renata

  7. #7

    Domyślnie

    Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych - 041 361 27 11
    Przeszukaj wszelkie zakłady kamieniarskie w okolicy. Ja naliczyłem w książce telefonicznej 20 adresów w promieniu 15km. kamień sprowadzany z całego świata. Jasne że odpady z np. labradorytu to i cena wyższa (kupuje producent lastryka).
    Jak to będzie wapień - to pilarką katową z diamentową tarczą przytniesz kamień jak chcesz. A jak lubisz ciekawostki to i fragmenty płyt z amonitami, albo kryształami kalcytu znajdziesz.

  8. #8

    Domyślnie

    Wielkie dzieki Krzysiu
    r

  9. #9

    Domyślnie

    U nas na Kaszubach , gdzie cała ziemia składa się z otoczaków
    jest sporo specjalistów od tluczenia kamienia.
    Slupki do ogrodzen na przykład robia z otoczaków ale to nie sa pelne otoczaki tylko lupane a w srodku słupka jest pusta przestrzen, zazbrojona i zalewana betonem .Mysle że cokoły tez tak można zrobic, potluc na pól i obmurowac oblupana płaszczyzna do srodka.

  10. #10

    Domyślnie

    Szczepan!
    o to chodzi, o to chodzi!!!
    op słupkach tez myslalam.
    masz choc jednego takiego specjaliste, gotowego przyjechac do warszawy?
    r.

  11. #11

    Domyślnie

    Moge dac Ci namiar telefoniczny nie zupelnie na specjaliste ale na wies gdzie wszyscy sie znaja i mozesz go popytac.
    Ale tutaj to oni zbieraja material na okolicznych polach a jak on Ci to zawiezie do Warszawy?
    Akurat teraz nie moge znalezc tego telefonu ale jak znajde to nastepnym razem Ci napisze.

  12. #12

    Domyślnie

    Szczepan,
    nie ma problemu z dowozem - transport zorganizuje, byle byl material i ktos kto umie i ma czym pociac.
    czekam wiec na ten telefon i z gory Ci bardzo dziekuje.
    R.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony