Witam
Przeglšdajšc forum napatoczyłem się na Klub przekształcajšcych ugory w piękne ogrody .
Jestem aktualnie na etapie zagospodarowywania swojej działki poza domem, znaczy z tyłu. Jak widać na fotce działka ogrodzona jest z lewej strony płotem betonowym sšsiada. Z prawej strony sšsiedzi mieli kiedyœ sad, jednak teraz stoi odłogiem i roœnie w cały œwiat, posadzone sš tam œwierki, które majš poprzycinane czubki (taki stan zastałem po zakupie domu). Pod koniec rosnš sobie dęby samosiejki. Działka sięga do końca betonowego płotu i ma szerokoœć 12m. Do tej pory jedynie kosiłem trawę na niej aby dało się tam wejœć.
Teraz przyszedł czas aby coœ z tym zrobić i chyba znalazłem się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze . Z tyłu działki w planach jest chodnik i droga, więc będzie dojazd od tyłu – kiedyœ ...
Mam taki plan i parę wštpliwoœci:
- Obskurny płot chcę zasłonić tujami na całej długoœci – chyba, że można wykombinować coœ innego fajniejszego (tu propozycje jak najbardziej),
- Z tyłu tam gdzie ma być chodnik chciałem posadzić żywopłot (pnšcze), takie samo jak będę wsadzał przy ogrodzeniu od frontu,
- Nie mam konceptu co zrobić z prawej strony, rosnšce œwierki nie sš posadzone w linii prostej a docelowo chciałbym zrobić naturalny płot (chyba też tuje), nie wiem jak to połšczyć w całoœć ze œwierkami ??
- Rosnšce dęby chcę zostawić – póki co nie przeszkadzajš mi a i cień się przyda, ładnie rosnš i podobajš mi się (œwietne miejsce na ogniska w póŸniejszym czasie),
- Co do trawki to przyznam, że działka jest troszkę „pofałdowana” lecz kosiarka daje sobie spokojnie radę i chyba póki co nie będę z tym nic robił – chyba, że ... pojawi się koncept
- Na samym końcu rosnš drzewka (krzewy) samosiejki, których też nie chciałbym póki co wycinać – nie przeszkadzajš mi.


Co sšdzicie o takim rozwišzaniu? Chętnie wysłucham rad, uwag bšdŸ innych opinii.
Mam na to wszystko czas, nie spieszy mi sie więc zieleń może sobie spokojnie rosnšć
A teraz fota
Pozdrawiam