dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie wykonanie stanu surowego

    Witam
    Jestem początkującą forumowiczką, ale widzę, że czytając Wasze posty można się naprawdę wiele dowiedzieć.
    Ja mam jedno pytanie, choć wiem, że zapytania dotyczące ceny stanu surowego pojawiały się czesto.
    Rozmawialiśmy ostatnio z budowlańcem, który wycenił wykonanie domu (fundamenty, ściany kontrukcyjne + działowe, lane schody, taras i balkony, dach z pokryciem) na ok. 30 000 PLN. Dom ma mieć ok. 130 m2 + garaż, dwa balkony + taras, dach dwuspadowy, użytkowe poddasze.
    Czy to wg. Was dużo?
    Z góry dziękuję za wszystkie opinie.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    jeżeli dach z pokryciem to tanio, a przynajmniej nie drogo, poza tym wszystko zalezy komu płacisz, tzn. jak ekipa dobra i sprawdzona to ok, żeby się nie okazało, że stan surowy zamknięty przez 2 lata będą stawiać, i żeby rzeczywiście stał, a nie się chwiał

  3. #3

    Domyślnie

    Jest to cena przystępna jeśli mówimy o pow użytkowej. Ale jak zwykle trzeba ustalić szczegóły takie jak: kto płaci za maszyny, kto zapewnia pomieszczenie dla ekipy, czy w cenie jest kierownik budowy, jaki sposób robienia ław fundamentowych (czy lanie w ziemię - to taniej czy też w szalunkach) czy w cenie jest rozprowadzenie kanalizacji poziomej, czy cena obejmuje obróbki blacharskie (w tym rynny) dachu - jest to ok. 40% kosztów pokrycia dachu ddachówką.

  4. #4

    Domyślnie

    Cena jest OK
    ja za dom o powierzchni 190 m2 + 30 m2 garaz zaplacilem 16 tys + 7 ciesla + 9 tys dekarz ale klad karpiowke i rynny tytan cynk oraz 9 okien dachowych
    I jesli mozesz to spisz odrazu umowe bo w najblizszym czasie ceny podskocza o 30 czy 40 % brak rak do pracy bo wszyscy wyjezdzaja do anglii

    Ostatnio dalem ogloszenie w sprawie pracy powiem tyle jest dolina i to przy ciekawych zarobkach ale jest jedno ale w pracy trzeba myslec.
    Tego typu problem jest juz w calym Poznaniu
    Budowa już ruszyła i to pełną parą

    O to mój domek
    GL 40 KORAL

    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...2,61,opis.html

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Krzyzak
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cena wygląda na OK, dla przykładu mój dom:
    - ławy, ściany fundamentowe, ściany parteru, strop, ściany poddasza, schody - 26 kPLN
    - cieśla - 4 kPLN
    - dekarz - 7 kPLN.
    Cena za samą robociznę.
    Pozdrowienia.
    Krzyżak - bo z Malborka

    Mitsumaniaki - www.mitsumaniaki.com/forum (wszystko o autach Mitsubishi)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony