dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie przekształcenie działki rolnej w budowlaną - koszty?

    Ile kosztuje przekształcenie działki rolnej w budowlaną? Jeżeli oczywiście pozwala na to plan zagospodarowania terenu.

    Jacek

  2. #2

    Domyślnie

    Są jakieś przepisy. Dz U 261 poz 2603
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Za bardzo ogólne pytanie.
    Za co (i komu) chcesz płacić?
    I na jakim terenie (tzn. czy jest plan zagospodarowania przestrzennego) jest działka?
    Jeśli chodzi Ci o wyłączenie z produkcji rolnej, to za 500 m kw. nic nie płacisz.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  4. #4

    Domyślnie

    Dzialka 26a, obok niej wszystkie działki są przekształcone na budowlane, także w planie zagospodarowania przestrzennego ta działka jest przewidziana jako budowlana.

    Ile będzie kosztować przekształcenie?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Nie trzeba nic przekształcać ani tym bardziej płacić za przekształcenie.
    Można zabudować działkę zgodnie z zapisami w planie zagospodarowania.
    To co Cię niepokoi to na pewno "R" (rola) w ewidencji gruntów.
    Ale to tylko określenie rodzaju użytku (działka nie jest zabudowana). Zmieni się to wtedy, gdy w ramach kompletowania dokumentów do pozwolenia zabudowę wystąpisz o wyłączenie z produkcji rolnej określonej powierzchni - zgodnie z planem zagospodarowania działki przygotowanym przez projektanta. Jak pisałem za 500 m kw. nic nie płacisz.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  6. #6

    Domyślnie

    Sorki ze wyciagam ten temat - mam podobna sytuacje:

    dzialka ktora sie interesuje jest rolna (12 arow), w planie zagopodarowania 8 arow od drogi widnieje jako przeznaczone do zabudowy jednorodzinnej.
    O ile dobrze zrozumialam nie musze sie wiec bujac z przeksztalcaniem, tylko w przy skladaniu wniosku o pozwolenie prosze o wylaczenie terenu, ktory faktycznie zabudowalam. Moje pytanie brzmi:
    Zalozmy ze bede chciala odrolnic te 5 arow, jak to sie ma do faktu, ze plan zaklada ze minimalna dzialka budowala na jakiej mozna sie budowac ma wynosic 8 arow? No i czy dostane pozwolenie w momencie, gdy jedynie po przeciwnej stronie drogi sa domy, a obok jak na razie szczere pola?

    Bede wdzieczna za pomoc

  7. #7

    Domyślnie

    Wyłączasz tylko z produkcji rolnej, moja działka ma 12a i jest to RV - w miejscowym pod budowę domu jednorodzinnego.
    Za darmo możesz wyłączyć 500m2, ale na tej powierzchni musisz ściągnąć humus.
    Dlatego jak będziesz miał już projekt zaadaptowany do działki, to wyłączasz z produkcji powierzchnie spod domu, tarasów, dojazdów, więcej się nie opłaca, bo musisz ściągnąć ten humus, albo zapłacić w tonach żyta, ale to wychodzi drogo.

  8. #8

    Domyślnie

    OK - dzieki za info!

    Jutro sie dowiem czy moja dzialka jest do kupienia - jestem druga w kolejce i modle sie, zeby pierwszy klient zrezygnowal...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony