--------------------------------------------------------------------------------

Witam. Stałem się właścicielem dou, który formalnie jest w trakcie budowy, ponieważ nie został jeszcze oddany do użytku. Dom zaczął być budowany na początku lat 90-tych. Po kilku latach właściciel zginął. Nigdzie jednak nie zostawił dziennika budowy. Od tamtej chwili w domu były prowadzone różne drobne sprawy wykończeniowe, ale też nie było nic rejestrowane w Dzienniku (bo go nie ma). Kilka lat temu stałem się właścicielem tej działki z domem który jest wybudowany. W tej chwili mam wielki problem, bo chcę oddać dom do użytku, nie mam dziennika budowy, Starostwo Powiatowe nie chce mi wydać dupilikatu, Inspektor Nadzoru Budowlanego chce żebym napisał wyjaśnienie, ale to wiąże się dużymi karami, tym bardziej, że dom był budowany systemem gospodarczym i nie wszystko jest zgodne z projektem. Rozmawiałem już z wieloma fachowcami i żeden nie doradził mi nic sensownego. Zastanawiam się już czy nie wystąpić o nowe zezwolenie na budowę, (bez rozbierana tego domu), dostosować projekt do stanu faktycznego i za kilka miesięcy zamknąć budowę. Tylko, czy jak ktoś się zoriętuje, to czy nie będzie jeszcze większych kłopotów.
Proszę o POMOC!!!
Pozdrawiam
grzechk