dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak wygląda spłacanie kredytu w transzach...

    Planuje wziąć kredyt dopiero za pół roku, ale już teraz mam pytanie.
    1. Jak wygląda spłacanie kredytu w transzach, czy już po pierwszej wypłacie transzy zaczyna się spłacać, czy może jak się wybierze całą kasę kredytu???
    2. Opis mojej sytuacji:
    Mam swoją działkę wartą 50 tysięcy zł, na budowę domu już wydałam 50 tyś (fundamenty, media, ogrodzenie, drenaż), mam mieszkanie warte 180 tyś które chcę sprzedać dopiero po ukończeniu stanu surowego zamkniętego.
    Czy mogę dostać kredyt na 100tyś w transzach tylko na część budowy od fundamentu do stanu surowego zamkniętego?
    Oczywiście będzie to kredyt hipoteczny na dom, nie pod "zastaw" mieszkania.

    Kompletnie się nie orientuje w sytuacji i proszę o podpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Kredyt nie jest spłacany w transzach tylko wyplacany w transzach. Spłate kapitału zaczynasz po zakończeniu "okresu budowlanego". Do tego czasu spłacasz tylko odsetki od faktycznego zadłużenia.

  3. #3

    Domyślnie

    ... i dodam jeszcze że odsetki są naliczane od faktycznie wypłaconych transz. Czyli jak masz tylko pierwszą transzę to płacisz odsetki od pierwszej. Jak masz drugą to płacisz odsetki od dwóch. Po upływie okresu karencji zaczynasz spłacać też ratę kapitałową.
    Od 17.12.2007 na swoim

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki, wiem że transza to wypłata gotówki a nie spłata, brak przecinków

  5. #5
    Guest

    Domyślnie Re: Jak wygląda spłacanie kredytu w transzach...

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Planuje wziąć kredyt dopiero za pół roku, ale już teraz mam pytanie.
    1. Jak wygląda spłacanie kredytu w transzach, czy już po pierwszej wypłacie transzy zaczyna się spłacać, czy może jak się wybierze całą kasę kredytu???
    2. Opis mojej sytuacji:
    Mam swoją działkę wartą 50 tysięcy zł, na budowę domu już wydałam 50 tyś (fundamenty, media, ogrodzenie, drenaż), mam mieszkanie warte 180 tyś które chcę sprzedać dopiero po ukończeniu stanu surowego zamkniętego.
    Czy mogę dostać kredyt na 100tyś w transzach tylko na część budowy od fundamentu do stanu surowego zamkniętego?
    Oczywiście będzie to kredyt hipoteczny na dom, nie pod "zastaw" mieszkania.

    Kompletnie się nie orientuje w sytuacji i proszę o podpowiedź.
    Możesz, ja miałam dokładnie taką sytuację. Musisz tylko udowodnić bankowi, że masz środki na dokończenie budowy. W przypadku sprzedaży mieszkania na pewnym etapie budowy forma "dowodu" zależy od banku - niektóre wymagają np umowy przedwstępnej na sprzedaż mieszkania i oświadczenia, że środki ze sprzedaży w wysokości... przeznaczysz na dokończenie budowy, w innych mieszkanie wycenia rzeczoznawca + podpisujesz oświadczenie - co bank to obyczaj w tym względzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony