dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie Szufladki na dzienniki

    Zastanawiam się, czy byłoby możliwe stworzenie "szufladek na dzienniki budowy".
    Dzienników budowy jest od groma i ciut. Chyba nikt nie czyta wszystkich, no chyba, że sam jeszcze nie buduje, nie pracuje i nie ma dzieci. Czytamy kilka przypadkowo wybranych. Czasem "wpadam" na moment do jakiegoś dziennika i, gdy mnie zainteresuje zaczynam go śledzić.
    Sądzę jednak, że celem pisania dzienników jest dzielenie się wiedzą, uzyskiwanie porad. Czasem można przypadkiem znaleźć dziennik kogoś, kto zmaga się z podobnymi problemami, buduje w podobnych warunkach, w takiej samej technologii itp. I tego właśnie dotyczy moja propozycja - niech to nie przypadek decyduje, czy znajdziemy dziennik kogoś, z kim moglibyśmy wymieniać doświadczenia.
    Wyobrażam sobie to tak: na stronie z dziennikami jest przyklejony wątek z szufladkami. Każda szufladka ma swój tytuł (np. szybkie budowanie, trudny grunt, głęboki wykop, piwnica w mokrej ziemi, projekt gotowy (i tutaj nazwy projektów), budowanie na agregacie, itp). Każdy autor dziennika może wpisać swój dziennik do jednej lub kilku szufladek, mogą też powstawać nowe.
    Dzięki temu ktoś, komu "grozi" budowanie na agregacie nie szuka na oślep, tylko czyta dziennik kogoś, kto tak właśnie buduje. Szukajac informacji na jakiś temat można stworzyć pustą szufladkę i czekać, aż ktoś się do niej wpisze.
    I co Wy na taki pomysł racjonalizatorski?
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to ja mysle ze najfajniej jakby mozna bylo cos takiego zrobic jak "ulubione watki" i wrzucac tam nie tylko dzienniki ale wszystkie "wewątki" do ktorych sie najczesciej zaglada i czasem skacze po calym forum zeby je znalesc

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    to ja mysle ze najfajniej jakby mozna bylo cos takiego zrobic jak "ulubione watki" i wrzucac tam nie tylko dzienniki ale wszystkie "wewątki" do ktorych sie najczesciej zaglada i czasem skacze po calym forum zeby je znalesc
    jak zwykle masz racje .Już to kiedyś chcialem wdrożyć w życie forum.

  4. #4

    Domyślnie

    Szufladki nie przejda bo ktos musialby zaszufladkowac obecne dzienniki , a to pracy od groma.

    "Ulubione watki" mozna znalezc w "swoich postach".

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    "Ulubione watki" mozna znalezc w "swoich postach".
    sorry ale nie mam 5016 ulubionych watkow

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    "Ulubione watki" mozna znalezc w "swoich postach".
    pod warunkiem, że się w nich coś napisało... bez czystego "oglądactwa"

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał akuka
    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    "Ulubione watki" mozna znalezc w "swoich postach".
    pod warunkiem, że się w nich coś napisało... bez czystego "oglądactwa"

    no własnie ulubione nie = pisze tam
    a dwa - u kogos kto ma duuuzo to sie robi balagan w tych "swoich postach"
    wolalabym wlasnie zakladke "ulubione" - pojawilo by sie tam pare watkow w ktorych pol slowa nie napisalam ale czytac b . lubie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    "Ulubione watki" mozna znalezc w "swoich postach".
    sorry ale nie mam 5016 ulubionych watkow
    Mysle ze watkow masz znacznie mniej niz postow. Ulubione pewnie zasze u gory. Poza tym jest jeszcze funkcja " sledz odpowiedzi w tym temacie".
    No ale apeluj o ta zakladke , ja tylko wyrazilem swoja opinie ze mi nie potrzebne takie rozwiazanie. Przegladam "swoje posty".

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    Cytat Napisał zielonooka
    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    "Ulubione watki" mozna znalezc w "swoich postach".
    sorry ale nie mam 5016 ulubionych watkow
    Mysle ze watkow masz znacznie mniej niz postow. Ulubione pewnie zasze u gory. Poza tym jest jeszcze funkcja " sledz odpowiedzi w tym temacie".
    No ale apeluj o ta zakladke , ja tylko wyrazilem swoja opinie ze mi nie potrzebne takie rozwiazanie. Przegladam "swoje posty".

    ale mi sie wyswietlaja posty ... moje czyli jest ich ponad 5 tys
    dwa... nie sledze odpowiedzi po przychodzi mi to na skrzynke i ja zawala totalnie

    ja chce zakladke" ulubione watki" do ktorych wrzuce to co uznam za stosowne

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    A co jeśli ktoś buduje i ma na przykład trudny grunt, buduje z ceramiki, projekt ma indywidualny, dom parterowy.., to w jaka szufladę go umieścić, w ta gdzie są domy parterowe, czy ta gdzie są domy budowane z ceramiki, czy ta gdzie trudny grunt...,albo tam gdzie sa indywidualne projekty...
    Tak jak teraz jest jeden dziennik w jednym miejscu, a po szufladkowaniu zrobi nam się, jeden dziennik w ilu miejscach... To dopiero będzie...
    p. s. Nie latwiej po prostu zapytac we watku "doswiadczenia" czy ktos buduje z agregatem, albo, cos tam innego.., cokolwiek...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Nie wiem czemu nie przychodziły do mnie informacje o odpowiedziach w tym wątku.
    Nie chodziło mi o:
    - zapisywanie gdzieś w ulubionych, bo, żeby cos polubić, trzeba to najpierw znaleźć i przeczytać
    - szufladkowanie przez kogoś, bo to rzeczywiście kupa roboty
    - mnożenie dzienników w szufladkach, bo to bez sensu.
    Miałam na myśli coś takiego:
    Otwieram sobie jakąś komódkę z szufladkami i czytam tytuły: "dom na trudnym gruncie", "dom na skarpie", "szybka budowa", "agregat" itp. Otwieram szufladkę, która mnei interesuje i znajduję tam wpisane przez autorów dzienników namiary na ich dzienniki. Czytam sobie wybrane.
    Sama wpisuję swój dziennik w szufladki: budowa na agregacie, szybkie budowanie, ...
    Nikt nie musi wykonywać ogromnej roboty.
    Tylko nie wiem, jak to technicznie zorganizować, żeby działało, żeby każdy mógł sie wpisać w szufladkę i w ogóle, żeby to ręce i nogi miało. Nie wiem, czy to się w ogóle da zrobić.
    A wpadłam na ten pomysł, bo przeglądając tytuły dzienników nie jestem w stanie stwierdzić, czy opisana budowa jest w czymś podobna do mojej. Przeczytać wszystkich dzienników nie dam rady. Czytam więc dzienniki tych, którzy coś do mnie napisali, którzy w innych wątkach napisali, że mają podobne problemy, którzy budują blisko (to akurat można znaleźć w "grupach", chociaż nie wszyscy się tam udzielają).
    To był tylko taki pomysł...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  12. #12

    Domyślnie Re: Szufladki na dzienniki

    Cytat Napisał Agduś
    Z
    Dzienników budowy jest od groma i ciut. Chyba nikt nie czyta wszystkich, no chyba, że sam jeszcze nie buduje, nie pracuje i nie ma dzieci. Czytamy kilka przypadkowo wybranych.
    Ja czytam, jak leci chyba wszystkie , fakt nie buduje, ale mam rodzine dziecko haha, tyle, ze mam dosc nudna prace....
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony