dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Załatwianie papierologii

    Czy istnieją firmy, które zajmują się załatwieniem całej papierologii związanej z budową domu - począwszy od działki, aktów notarialnych, wypisów, wyrysów aż po pozwolenia na budowę? Czyli zlecam firmie załatwienie możliwości wybudowania domu na konkretnej działce, wszelkich wymaganych pozwoleń i zaświadczeń...
    Ile takie coś kosztuje? Czy są tutaj takie firmy?
    Budujemy: GWARNY c39

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    nie sądzę. zawsze moze sie okazac ze dzialka nie jest i nie bedzie przeznaczona pod zabudowę.
    jesli masz już działkę z mozliwościa zabudowy to tak - wszystko może załatwić np architekt upowazniony do wystepownia w Twoim imieniu. Tzn wypisy, wyrysy, ew. WZ, uzgodnienia, projekt , pozwolenie na budowę.

    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  3. #3

    Domyślnie

    my mamy taka firmę, mamy dostać pełen projekt z wszystkimi potrzebnymi papierami za 6000 pln do tego jeszczei notariusz (ta sama firma) 2000 więc w sumie 8000 i musimy 2 razy pojawić się żeby podpisać akt notarialny kupna działki (działka jest jeszcze rolna). Daliśmy gościowi pełnomocnictwo do wszystkich czynności związanych z otrzymaniem pozwolenia na budowe. Z naszych wyliczeń wyszło, że z tej kwoty którą zapłaciliśmy za to chodzenie po urzędach gosc kasuje ok 500pln. Jak dla mnie jest ok.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ola78

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał danap
    my mamy taka firmę, mamy dostać pełen projekt z wszystkimi potrzebnymi papierami za 6000 pln do tego jeszczei notariusz (ta sama firma) 2000 więc w sumie 8000 i musimy 2 razy pojawić się żeby podpisać akt notarialny kupna działki (działka jest jeszcze rolna). Daliśmy gościowi pełnomocnictwo do wszystkich czynności związanych z otrzymaniem pozwolenia na budowe. Z naszych wyliczeń wyszło, że z tej kwoty którą zapłaciliśmy za to chodzenie po urzędach gosc kasuje ok 500pln. Jak dla mnie jest ok.
    Witam mamprośbę czy moglabym prosić o namiary na tego architekta tez jestem z Krakowa i poszukuję architekta. Bardzo proszę
    Pozdrawiam Wszystkich!!!

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mathias1

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, od siedmiu lat zajmuję się (trochę samodzielnie, trochę będąc zatrudnionym) czymś o czym tutaj mowa. Tzn. uzyskuję kompletne pozwolenie na budowę (a w zasadzie również pozwolenie na użytkowanie) i to na inwestycje mogące pogorszyć stan środowiska, czyli stacje bazowe telefonii komórkowych. Począwszy od wyszukania miejsca we wskazanym przez inwestora obszarze, poprzez zawarcie stosownej umowy z właścicielem, uzyskanie wszystkich świętych papierków, aż po pozwolenie. Nie zawsze jest to proste, choćby ze względu na "profesjonalizm" urzędników, ale nie niemożliwe. Myślę, ze podobną obsługę można wykonać na rzecz inwestora prywatnego w zakresie zabudowy mieszkaniowej, ale nie sądzę, by wyniosło to tylko 500,- zł. W końcu za wygodę trzeba ciut zapłacić.
    Zatrudnienie kogoś do całej papierologii ma znaczenie i wartość już na etapie początkowym, tzn. szukania działki. Ja wiem, jak oglądać okolicę i o co pytać sasiadów, czy urzędników (kwestia planu zagospodarowania, preferencji gminy, czy planów sąsiadów - np. chlewnia), co oszczędzi nerwów juz po kupnie działki. Również kwestia określenia możliwości zabudowy na danej działce (warunki gruntowe, uzbrojenie - wstępna weryfikacja już przed kupnem) itd. itp.
    W razie zainteresowania - się polecam...

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    julia1210

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Też znam firmę, która zajmuje się całą "papierologią"
    www.inwestpartner.pl.
    Pozdrawiam serdecznie

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem czy są takie firmy, ale moją papierkologią zajał sie architekt, który adaptował mi projekt i który jest jednocześnie inspektorem nadzoru. Od stycznia tego roku ani razu nie byłam w żadnym urzędzie, przyjeżdżał i dawał mi tylko kolejne wnioski i podania do napisania/podpisania.
    Za wszystko wziął 1500zł

    Może Twój architekt też sie tym zajmuje???

  8. #8

    Domyślnie

    Wynajalem osobe w celu zalatwienia formalnosci zwiazanych z uzyskaniem pozwolenia na budowe. Architekt i geodeta oplacani sa niezaleznie. Ile powinienem zaplacic takiepu pelnomocnikowi za bieganie po urzedach?

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.

    Ile w końcu cię kosztuje taka usługa?
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  10. #10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony