dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie jaki tynk na krzywe sciany wewnetrzne?

    poradzcie jaki tynk/technologie wybrac ...
    sa to sciany w piwnicach bardzo nierowne (roznica w pionie nawet 10cm). moze zastosowac jakas fakture ktora zatuszuje nierownosci? sciany nie musza byc pionowe byle nie bylo tego az tak widac. macie jakis pomysl?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Pozostaje albo zastosowan plyty g-k na ruszcie ktory zniweluje roznice albo podkuwac sciane (tam gdzie najbardziej wystaje), niwelowac roznice i zastosowac tynk cem. na siatce.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak możesz przeczytać na dole, remontuję starą chałupę i ściany są wyjątkowo nierówne...
    Ja jednak mam awersję do płyt g-k, no i nie zamierzam ustawiać meblościanek w domu, dlatego nie potrzebuję równych ścian (jedyna, która zostane podkuta to ściana w łazience na której trzeba położyć glazurę i jeden "brzuch" w kuchni - nie mógłbym w przyszłości powiesić na nim szafki).
    Na nierówne ściany przewiduję zacierane farby - po części zgubi się ich nierówność, po części pewnie wyeksponuje, ale w trochę bardziej artystycznych sposób.
    Oboje z Żoną wychodzimy z założenia, że chałupa jest stara i ma prawo mieć nierówne ściany - nawet tynkarz, który kładł nowe tynki (z powodu wilgoci musiałem skuć wewnątrz wszystko do wys. 150 cm) dostał polecenie, że ma się dostosować do nierówności powyżej, aby nie było różnicy pomiędzy starym i nowym.

  4. #4

    Domyślnie

    wolalbym uniknac technologii GK poniewaz chcialbym roprowadzic instalacje el i co w piwnicy jak najblizej sciany a jednoczenie miec do niej dostep. niestety sciany szersze sa na dole tak wiec musialbym odsunac instalacje pod sufitem o okolo 15cm. z drugiej strony sciany w piwnicy (docelowo uzytkowej) nie musza byc idealne a technologia GK nie jest tania.

    myslalem raczej o jakis odciskanych wzorach na tynku np kamieni. ale czy to zda egzamin?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Z zacieraniem i faktura pozna sprobowac.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawek :)
    Na nierówne ściany przewiduję zacierane farby - po części zgubi się ich nierówność, po części pewnie wyeksponuje, ale w trochę bardziej artystycznych sposób.
    moze podasz wiecej szczegolow na temat technologii i materialow. To musi byc jakis specjalny tynk i specjalna farba?

  7. #7

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to nie.
    Pewnie, że można zrobić tynki deokoracyjne - ale to za drogie no i ja uważam moje tynki za wyjątkowo dekoracyjne
    Owego zacierania jeszcze nigdy nie robiłem, ale teoretycznie wiem, że polega to na pomalowaniu wpierw ściany farbą kryjącą na kolor, który ma być tłem (najczęściej biel, ale są tacy, którzy łączą różne kolory), po wyschnięciu należy pomalować farbą wierzchnią, którą się zaciera na mokro - tj. wykonuje dowolne "mazie" dowolnymi materiałami, np. gąbką, kulą z papieru, irchą, pędzelkiem od rzadszym włosiu, itp. Przez bardziej przetarte miejca prześwituje oczywiście podkład ozdobiony mniej lub bardziej intensywnym laserunkiem zacieranego kolorku. Wydaje mi się, że podstawowe informacje można znaleźć na stronie dekoralu.
    Z tego co wiem, to nie ma specjalnych wymagań odnośnie rodzaju farb, ja założyłem tynki renowacyjne i polecano mi na nie fabę silikatową do wnętrz tej samej firmy. Drogie trochę, ale ma zapewnić swobodne parowanie wilgoci z murów - jak mnie będzie stać i da się zacierać to kupię, jak nie to muszę znależć coś innego. Podkłady zrobię sam a "zacier" Żona - maluje czasem obrazy i marzyła kiedyś o większym formacie - teraz może się sprawdzić

  8. #8

    Domyślnie

    a moze wiecie jak uzyskac nieregularna fakture tynku np w formie kamieni lub cegiel? moznaby to polaczyc z tym co powiedzial slawek na temat kolorow.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    sesese
    konkretniej ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony