dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie z bloczków i błędy

    Witam ! Niedawno własnymi silami i z pomocą jednej bratniej duszy, wzniosłem ogrodzenie z bloczkow chyba betonowych z domieszką czegoś (nie wiem dokladnie czego, ale są kruche te bloczki) Jak robi sie coś pierwszy raz to wiadomo że bezbłędnie się tego nie wykona. I własnie w trakcie prac dbałem aby to było prosto i schludnie postawione a zapomniałem o innych drobiazgach. Otóz totalna wpadka to zapomniałem o wpuszczeniu przewodow do domofonu do słupka przed jego zalaniem i druga rzecz ktos podpowiedział mi aby kotwy do zawieszenia przęseł mocowac na kolkach rozporowych a nie wypuszczać ich w trakcie stawiania ze słupków. Te bloczki są troche kruche ale można je wiercić lecz bez udaru i jest OK tylko pytanie jakich kołków dokładnie użyć (plastikowe czy metalowe dyble) żeby przykręcić wieszaki dla przęseł. Muszą one zaczepic sie (rozchylić) w betonie którym zalane są te słupki. Jak to najlepiej zrobić i jakich użyć własnie kołków może ktos mi podpowie jakiś inny sposób założenia przęseł w tym wypadku ?? I druga rzecz to ten właśnie zapomniany kabel, jak teraz rozsądnie poprowadzić ten przewód do videodomofonu i elektrozamka żeby miało to swój wygląd i było dobrze zrobione. Problemem tez jest montaz zawiasów do furtki, pozostaje mi też wiercenie i mocowanie ich na kolkach, tylko własnie to samo pytanie, jakich użyc by dobrze trzymały i nie zniszczyć przy tym ogrodzenia. Postaram się za chwilę wykonać i dołączyć fotki tego ogrodzenia jak przestanie padać deszcz to zrobię kilka i wyedytuje ten post dołączając fotografie, może wtedy to coś bliżej wyjasni i ktoś z was Szanownych Forumowiczów postara mi się coś podpowiedzieć i pomóż w sprawie.

    A to obiecane fotki:


    http://www.biadoliny.kom.pl/foto/Og1.jpg
    http://www.biadoliny.kom.pl/foto/Og2.jpg
    http://www.biadoliny.kom.pl/foto/Og3.jpg
    http://www.biadoliny.kom.pl/foto/Og4.jpg
    http://www.biadoliny.kom.pl/foto/Og5.jpg
    sCorpioN

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    jakieś kotwy metalowe


    do "ciężkich zastosowań"


    coś w tym stylu np:

    http://images.google.com/imgres?imgu...lr%3D%26sa%3DG




    mam nadzieję że zazbroiłeś słupki bramy???

  3. #3

    Domyślnie

    Wewnątrz słupkow z tych bloczków są zalane metalowe słupki jak do ogrodzenia z siatki. Brama będzie przesuwna, samonośna. Ma ktos pomysł jak poprowadzic teraz przewody o których zapomniałem do Videodomofonu ??
    sCorpioN

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał scorpion-sufczyn
    Wewnątrz słupkow z tych bloczków są zalane metalowe słupki jak do ogrodzenia z siatki. Brama będzie przesuwna, samonośna. Ma ktos pomysł jak poprowadzic teraz przewody o których zapomniałem do Videodomofonu ??
    Może wwierć sie to tych zabetownowanych wewnątrz słupków ogrodzeniowych. Vodobramofon będzie wymagał wykucia wnęki.A wproadzenie kabli do słupka (poniżej ziemi porzez wywiercony poziomo otwór.
    No chyba że wewnatrz tych zabetonowanych słupków też jest beton

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie taki pomysł mi sie kołacze po głowie bo słupki metalowe nie są zalane betonem. W słupka przy ziemi myslę że uda mi sie wwiercić i wprowadzić tym otworem przewód a potem mogę ostatecznie zdjać daszek słupka z bloczków i jeden bloczek (potem z rezerwowych sie zaleje spowrotem) Tylko pytanie jak uda mi sie wyprowadzic ten przewód górą ze słupka metalowgo do wyjścia bokiem, nawet jak nawiercę też otwór to ciężko będzie wymanewrować tym przewodem w słupku o przekroju fi40mm. Hmmmm to może byc trudne ale chyba nie będe miał innego wyjścia, jak tylko tak spróbować. Chyba że jeszce ktoś podsunie jakis pomysł ?
    sCorpioN

  6. #6

    Domyślnie

    Zbaczając z tematu, możesz napisać ile kosztują takie pustaki i daszki, kto ewentualnie je produkuje?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał scorpion-sufczyn
    Tylko pytanie jak uda mi sie wyprowadzic ten przewód górą ze słupka metalowgo do wyjścia bokiem, nawet jak nawiercę też otwór to ciężko będzie wymanewrować tym przewodem w słupku o przekroju fi40mm. Hmmmm to może byc trudne
    Trudne ale do zrealizowania.
    Wprowadź pilota (np. odizolowany cienki drut) np od góry (przez poziomy, nawiercony otwór) do dna słupka. W dolny otwór wkładaj haczyk z bardziej twardego drutu. Wywiercone otwory powinny mieć ok 15-20 mm średnicy. Synchronizując popychanie z góry i ciągniecie z dołu powinno się udac

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    A może natniesz tarczą fugę, ułożysz przewody i zafugujesz na nowo?

  9. #9

    Domyślnie

    maciejon twój pomysl wydaje mi sie najbardziej prawdopodobny do zrealizowania. Natomiast pomysł z wycinaniem fugi troche mnie odstrasza, gdyz cięcie pionowego otworu wzdłuż wysokości słupka, trudno było by pózniej jakoś zamaskować (Bo nie wiem czym.... zaprawą czy silikonem ??). Prowadzenie kabla w kratkę po istniejących fugach to znowu zabawa w labirynt i nie bardzo też estetyczna i potem możliwa do zamaskowania. Jak uda mi sie dowiercić dolem do słupka metalowego to wówczas zzrzuce daszek i dwa bloczki z góry (trudno napewno się rozsypią od skuwania betonu, ale mam kilka na zapas) i wtedy powinienem z łatwością doprowadzić przewody do słupka. Powiedźcie jak prowadzić przewody ziemią w rurkach PCV czy Peszl ??? Ale peszl jak widziałem szybko sie rozsypuje i pęka a rurka PCV powinna wytrzymać wieki a znią przewód. Jak głeboko położyć te przewody ???

    Pucek odpowiedź dla Ciebie.. Prodecentem tych bloczków jest prywatna firma w Bochni ceny nie sa wysokie bo kształtują od 7 do 9 PLN zależne czy daszek czy bloczek słupka itd.
    sCorpioN

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Skorpion, w ten sposób położyłem przewód do oświetlenia w łazience nad lustrem. Kafelki były ułożone, a o kabelku nikt nie pamietał. Fugi na szczęście były na tyle szerokie, że udało się przewód wcisnąć. Po ponownym zafugowaniu nie ma śladu.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    Cytat Napisał scorpion-sufczyn
    Wewnątrz słupkow z tych bloczków są zalane metalowe słupki jak do ogrodzenia z siatki. Brama będzie przesuwna, samonośna. Ma ktos pomysł jak poprowadzic teraz przewody o których zapomniałem do Videodomofonu ??
    Może wwierć sie to tych zabetownowanych wewnątrz słupków ogrodzeniowych. Vodobramofon będzie wymagał wykucia wnęki.A wproadzenie kabli do słupka (poniżej ziemi porzez wywiercony poziomo otwór.
    No chyba że wewnatrz tych zabetonowanych słupków też jest beton
    Jeśli bedziesz wiercił otwór, to staraj się nie wiercić prostopadle do rury, bo bedziesz miał problem z przeciągnieciem przewodów - kąt 90 stopni. Staraj się by ten kąt był jak najbardziej rozwarty.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał scorpion-sufczyn
    Powiedźcie jak prowadzić przewody ziemią w rurkach PCV czy Peszl ??? Ale peszl jak widziałem szybko sie rozsypuje i pęka a rurka PCV powinna wytrzymać wieki a znią przewód. Jak głeboko położyć te przewody ???
    Ani w peszlu ani w rurkach. Użyj przewodów do położenia w ziemi. Są to wersje najczęściej żelowane.
    A głębokość - u mnie było ok 50-60 cm. Zasyp je 10-ma cm, połóż folię (waski pasek) i dopełnij zasypywanie.
    Folę można kupić za grosze w sklepie/hurtowni elektrycznej. Śą różne kolory w zalezności od tego co przykrywasz (kable elektrycnze, telefonicnze, rury gazowe, ...)

  13. #13

    Domyślnie

    Witam !
    Kiedyś właśnie przy robieniu ogrodzenia zuwazyłem że barwnik do betonu który kipiłem, ewidentnie osłabiał ten beton - trzeba było dawać dużo więcej cementu by beton nie był kruchy jak pruchno. Elementy frontowe słupków kupiłem niebarwione i będę je malował specjalnym impregnatem do betonu (chyba że jest zbyt drogi - bo nie sprawdziłem jeszcze - to pomaluję jakąś emulsją zewn.). Skąd inąd konkurencja producentów bloczków sklania ich do obniżania ceny, szukają więc oszczędności na cemencie bo to akurat jest mniej widoczne niż cena
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    sorry, próchno jest poprawnie

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyfer
    sorry, próchno jest poprawnie
    Możesz modyfikować swój wysłany już post. Kliknij ikonke z ołówkiem w prawym rogu okna z Twym postem. To ta obok ikonki do cytowania

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Zadzwoń do krakowa, do przedstawicieli firmy Fischer. Zamocują wszystko.
    Super firma, b,kompetentna.[/img]

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    czesc z opisu materjalu wynika ze zrobiles ogrodzenie z betonu komurkowego jest bardzo lekki i latwy w obrubce jak nie zrobiles jeszcze tego wideodomofonu to poprostu z tylu slupka wyryj dziure w zdluz i wstaw plastikowa rurke odrazu z kablem i zaszpachluj to albo cemetem jesli nie otynkowane jeszcze albo otynkuj a co do mocowani9a bramy no tu masz problem musisz sie dobrac do warstwy betonu wewnatrz i do niej dyble zamocowac to znaczy tak dlugie kolki zeby tam siegly pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony