dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zatrudniasz generalnego, czy wielu?

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • inne ekipy na ka

    14 66,67%
  • 7 33,33%
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    ja też marzyłam o jednej ekipie, która zajmie się wszystkim, ale generalnie rzecz biorąc cieżko teraz znaleźć kogokolwiek, kto coś potrafi, więc nie rozdzierałam szat, jak okazało się, że ekipa główna owszem jest, ale odpowiedzialna za stan surowy a następnie za wykończeniówkę. Osobno przyszli dekarze (oj, ci to mi dali popalić - ale nic to, co cię nie zabije to cię wzmocni ...), instalatorzy co. i san. (dobre chłopaki, ale trochę się nie znają na czasomierzach - zawsze spóźnieni) oraz elektryk (złego słowa nie dam powiedzieć - rozrysował mi nawet Mały Wóz i Wielki Wóz na sufit w dużej łazience ze światełek ...). Muszę jednak przyznać, że byłam i jestem na budowie codziennie, czasem kilka razy jak trzeba coś zaakceptować czy uzgodnić, ale nie powiem, żeby mi to specjalnie przeszkadzało. Zawsze będę podkreslac, że budowa domu to moja pasja i przy tym się realizuję.
    Jeśli ktoś będzie szukać ekipy do stanu surowego i wykończeniówki w moich okolicach - chętnie polecę moich. Jest ich czworo, w tym dwóch właścicieli - to też ma duzy wpływ na robotę, jej tempo i oczywiście jakość. Dzięki chłopaki, u mnie macie Oscara za pracę!

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ReTosia

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    A ja mam jednego i... żałuję!

    Tak jak większość podjęliśmy decyzję, ze bierzemy jednego gościa na wszystko. Bylo trochę taniej, ale nie zawsze dobrze... Np. dach mogliby zrobić lepiej. Poza tym odnosze wrazenie, ze pan ktory zajmuje się elektryka, nie radzi sobie ze slupkiem klinkierowym.... W sumie mialo byc mniej uzerania, a jest wiecej. Od wylewek zaczelismy wspolprace z innymi ekipami (nie moglismy sie doczekac na swojego wykonawce) i jest extra! Te ekipy wchodza, robia, koncza, sprzataja, dostaja kase i na tym koniec. A nasz wykonawca jak wszedl tak sie rozsiadl i chyba nie znajde etapu, ktory bylby na ta chwile w 100% skonczony.

    Pozdrawiam noworocznie!
    r.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Buduje u mnie jedna firma. Bardzo wygodne, bo mam jeden kontakt i nie musze zgrywac ekip, martwić sie jak ktoś odejdzie itp.. Zarządzanie zasobam ludzkimi budowlanymi zostawiam firmie, a ja zajmuje sie sprawdzaniem jakości prac, pilnowaniem terminów i zastanawianiem sie co chcę wybudować. I wygodne i niekoniecznie droższe oraz nie ma zwalania na poprzednie ekipy..
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kze
    Buduje u mnie jedna firma. Bardzo wygodne, bo mam jeden kontakt i nie musze zgrywac ekip, martwić sie jak ktoś odejdzie itp.. Zarządzanie zasobam ludzkimi budowlanymi zostawiam firmie, a ja zajmuje sie sprawdzaniem jakości prac, pilnowaniem terminów i zastanawianiem sie co chcę wybudować. I wygodne i niekoniecznie droższe oraz nie ma zwalania na poprzednie ekipy..
    A czy ja mogę się uśmiechnąć o namiary na tę firmę ([email protected])? Jeśli mogłabym też prosić o jakieś dodatkowe spostrzeżenia na temat współpracy z nią, to będę b. wdzięczna.

    Pozdrawiam
    Iza

  5. #25

    Domyślnie

    My mamy ekipę, która wybudowała nam stan surowy+więźba, oni też będą nam dom wykańczać i ocieplać. Inni "specjalisci" zajmują sie dachem, oknami, elektryką, instalacjami co itp.

  6. #26

    Domyślnie

    Jesli się znasz na budownictwie i masz czas pilnować oraz masz dobre dojścia do hurtowni (nie tyko, że ci się tak wydaje i omamili cię fikcyjnym procentem upustu), to lepiej brać osobno poszczególnych podwykonawców (taniej, bo bez prowizji generalnego i nikt nie sprawdzi i nie dopilnujetak dobrze jak ty sam). Nawet bardzo uczciwy wykonawca nie poświęci życia i swoich pieniędzy dla twojego wymarzonego domku, bo dla niego to praca i któryś z kolei dom, a nie dzieło życia. Jeśli jesteś zielony i nie masz czasu, to lepiej generalny wykonawca, ale sprawdzony plus inspektor nadzoru. Musisz zgodzić się z tym, że generalny też z czegoś musi żyć - (tak dla jasności!) - jest drożej, bo mu płacisz za załatwianie ludzi, a to dziś bardzo trudne, pilnowanie ich, odpowiedzialność itp - to jego praca za którą musi dostać wynagrodzenie. Ciebie czesto podwykonawcy wpuszczą w maliny, a hurtownie wcisną ciemnotę, gdy wyczują, że się nie znasz. Wykonwawca, gdy ci załatwia materiały, zabiera część upustu, ale przeważnie ty takiego upustu i tak nie dostaniesz, bo to zależy od ilości i czasu współpracy z hurtownią, a nie zawsze wybierzesz to co najkorzystniejsze. Z kolei generalny wciśnie ci materiały od kolegi od których ma lepsza prowizję.

  7. #27
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Nie warto też (albo przynjamniej należy porównać) korzystać z super okazji jaką jest hurtownia niemal pod nosem. Ale o tym należy zdecydować już przed rozpoczęciem budowy i sprawdzić jej ofertę.
    Ja od miejsca swojej przyszłej budowy mam dwie hurtownie oddalone o 6km i 7km ale najprawdopodobniej będę korzystał z takiej, do której mam 25km w tym trzeba pokonać całe miasto. Deklarują mi i tańszy materiał (ten sam materiał tego samego producenta aby było jasne) i transport na ich koszt. Oczywiście porównywałem już ich oferty i jest o co zabiegać.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izula71
    Cytat Napisał kze
    Buduje u mnie jedna firma. Bardzo wygodne, bo mam jeden kontakt i nie musze zgrywac ekip, martwić sie jak ktoś odejdzie itp.. Zarządzanie zasobam ludzkimi budowlanymi zostawiam firmie, a ja zajmuje sie sprawdzaniem jakości prac, pilnowaniem terminów i zastanawianiem sie co chcę wybudować. I wygodne i niekoniecznie droższe oraz nie ma zwalania na poprzednie ekipy..
    A czy ja mogę się uśmiechnąć o namiary na tę firmę ([email protected])? Jeśli mogłabym też prosić o jakieś dodatkowe spostrzeżenia na temat współpracy z nią, to będę b. wdzięczna.

    Pozdrawiam
    Iza
    Ponownie się uśmiecham o kontakt na tę firmę.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony