dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    boy71

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2

    Domyślnie kominek z wkładem wodnym z układem otwartym czy zamkniety -p

    Witam ,mam piec dwufunkcyjny i chcę zabudować dodatkowo kominek z płaszczem wodnym ,jestem na etapie gdzie w zasadzie nie wiem co wybrać w osprzęcie kominka : układ otwarty z wymiennikiem ciepła czy układ zamkniety proszę o wskazówki, co lepsze i tańsze[/list][/u][/i]

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Układ zamknięty dla wszelkiej maści piecy, kotłów i kominków na paliwo stałe (węgiel, drewno) nie jest w naszym kraju dozwolony przepisami budowlanymi. Nie tylko przepisy wchodzą tu w grę ale i zdrowy rozsądek.
    Jak znajdziesz instalatora, który będzie Cię przekonywał do układy zamkniętego w kominku to będzie świadczyło to tylko o jego ignoranctwie prawa budowlanego i niewiedzy wykonawczej.
    Tylko otwarty i wymiennik.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem świeżo po montażu instalacji (przez fachowca) do kominka z wkładem wodnym i oddzielnie instalacji "napędzanej" piecem gazowym.
    Obie połączone są wymiennikiem. Pierwsza z nich MUSI (!) być typu otwartego (względy bezpieczeństwa), druga, zamkniętego.

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem na etapie układania elektryki. Jaki przewód elektryczny położyć na trasie kominek - kotłownia, żeby to wszystko zgrać ze sobą. (czyli kominek z PW kontra piec na gaz)

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mireks6
    Jestem na etapie układania elektryki. Jaki przewód elektryczny położyć na trasie kominek - kotłownia, żeby to wszystko zgrać ze sobą. (czyli kominek z PW kontra piec na gaz)
    ,
    nie wiem jaki masz kominek,
    ale w Makrotermie muszą być dwa przewody,
    dwużyłowy i tutaj może być 2x0,5 mm do czujnika temperatury,
    trzyżyłowy, minimum 3x1,0 mm, do zasilania wentylatora,

    podejrzewam, że w kominkach które nie mają wentylatora będziesz musiał przeprowadzić jedynie kabel do czujnika temperatury kominka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony