dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie kominek na ścianie zewnętrznej a system DGP

    Czy ktoś z Was ma może kominek z systemem DGP – grawitacyjnym przy jednoczesnym posiadaniu kotła na węgiel i drzewo?

    Już pisze o co mi chodzi!

    W naszym projekcie chcemy umieścić kominek na zewnętrznej ścianie domu co by znacznie utrudniło rozprowadzanie ciepłego powietrza do pomieszczeń obok metoda grawitacyjną-zbyt duża odległość. Wiec być może byłyby ogrzane dwa z pięciu pomieszczeń.

    Tylko zastanawiamy się czy jest sens przenoszenie kominka na środek pokoju aby tylko moc zrealizować system DGP jeśli i tak kocioł mamy na węgiel i drzewo.

    Jeśli będziemy używać tego samego opalu to co za różnica czy będziemy je dokładać w kotłowni czy w salonie.

    Być może taka różnica jest przy ogrzewaniu gazem bądź tez olejem bo ogrzewanie wtedy wychodzi taniej.

    Proszę o opinie bo naprawdę nie wiemy co mamy zrobić!

    Co nas jeszcze martwi to czy nie będzie problemu z dobrym zrobieniem przewodów kominowych od kominka do głównego komina w centralnej części dachu?? No bo przecież nie zrobimy komina tuz nad kominkiem gdyż będzie musiał mieć wtedy bardzo dużą wysokość aby wystawać ponad dach.

    Pomóżcie!

  2. #2

    Domyślnie

    chciałam jeszcze tylko dodac ze chodzi mi oo umieszczeniu kominka tak jak to zrobił Sylwek1976

    Zdjecia w ponizszym watku

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...asze&start=180

  3. #3

    Domyślnie

    i co nikt nie ma kominka na scianie zewnetrznej?

  4. #4

    Domyślnie

    Mam, ale z płaszczem wodnym

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony