dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie TV -LCD-chowane w suficie???

    Witam serdecznie!!
    Planuje w przyszlym roku zainstalowac TV LCD....tak
    by sie chowalo w suficie i z niego wychodzilo...Poddasze mam bezuzyteczne ,czyli jest miejsce na TV i urzadzenie prowadzace ..Moze ktos z was ma takie plany ...prosze o opinie
    pozdrowienia Andrzej [/b]

  2. #2

    Domyślnie

    A czy poddasze jest ogrzewane?

  3. #3

    Domyślnie TV-LCD chowany w suficie

    Poddasze moze , ale nie musi byc ogrzewane.Tv wraz z mechanizmem podnoszacym chowa sie w skrzynke , czyli w obudowe ,ktora jest ocieplona np. welna mineralna.

  4. #4

    Domyślnie TV-LCD chowany w suficie

    Poddasze moze , ale nie musi byc ogrzewane.Tv wraz z mechanizmem podnoszacym chowa sie w skrzynke , czyli w obudowe ,ktora jest ocieplona np. welna mineralna.

  5. #5

    Domyślnie TV-LCD chowany w suficie

    Poddasze moze , ale nie musi byc ogrzewane.Tv wraz z mechanizmem podnoszacym chowa sie w skrzynke , czyli w obudowe ,ktora jest ocieplona np. welna mineralna.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.244

    Domyślnie

    Tak z ciekawości zapytam, po co howany TV? Czemu ma to słuzyć i ile czasu bedzie schowany wyjęty?

  7. #7

    Domyślnie

    ... ja też z ciekawości...bo o gustach się nie dyskutuje...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  8. #8

    Domyślnie

    ...to proste styl zycia .....taka moja odpowiedz..ale kazdy moze sobie na swoj sposob tlumaczycm .
    Interesuje mnie sam mechanizm ..ktory TV chowa ...moze ktos ma jakies pomysly??? pozdrawiam Andrzej

  9. #9
    Amciek
    Guest
    Amciek

    Domyślnie

    ostatnio widzialem taki mechanizm w firmie Akord w Krakowie, zrobili wlasny prototyp, tylko ze wysuwal plazme z szafki i potem ja chowal. Maja zdolnych ludzi to moze i z sufitem sobie poradza

    a

  10. #10

    Domyślnie

    dzieki za podpowiedz, wyslalem maila,ale prawdopodobnie tam tego nie dostane...oni zajmuja sie meblami ,okuciami,i osprzetem,ale mimo to poczekam na odpowiedz.

  11. #11
    Amciek
    Guest
    Amciek

    Domyślnie

    dodam tylko ze oni wymyslili jakis swoj patent, ale od kiedy to zrobili to jeszcze nikt o to nie spytal wiec ta machina stoi tam i wyglada

    na prv wyslalem ci jeszcze komorke do ich montazysty - on moze Ci wiecej powiedziec.

    a

  12. #12

    Domyślnie

    ...to swietnie dziekuje ..Ale moze ktos jeszcze jest gtym tematem zainteresowany...napiszcie

  13. #13

    Domyślnie

    Czy naprawde ...nic nie macie do napisania.......nie myslicie o nowoczesnych domach....hmmmmmmmmmmmmmmmmm????????????????ß

  14. #14

    Domyślnie

    Wymienilem 42\\\" Sharp Aqous na 52\\\".
    Z odleglosic 4m po 2 tygodniach wydawal sie za maly.
    Moge smialo stwierdzic, iz napewno 52\\\" jest zamalym flat panel do chowania w suficie, aby wygodnie ogladac cokolwiek.Tak wyglada obraz na 52\\\" z odleglosci 4 metrow(sygnal z kompa -forum muratora) .

    Najlepsza wysokoscia spoczynku lcd w pozycji ogladania jest wysokosc oczu siedzacej osoby.
    Widzialem rozwiazania pod sufitem i doprowadzaja one kark do calkowitego zmeczenia w trakcie ogladanie, meczarnia. Mimo dodatkowej regulacji w poziomie.
    Mechanizmy spuszczane troche nizej, wygladaja natomiast strasznie okropnie i sa dostatecznym rozwiazaniem do wielkosci 57\\\" w gore.
    Nie polecam ze wzgledu na wygode, chyba , ze dla szpanu. Rozwiazanie w szafkach jest o wiele przyjemniejsze dla oczu ogladajacego, a mechanizm jest tylko\\\"+ - \\\" lustrzanym odbiciem tego co w suficie.
    Najlepszym rozwiazaniem jest osobny pokoj \\\"domowy teatr\\\".

    P.S. zamieszczam link z mechanizmem pod sufitem.
    http://www.activateddecor.com/galler.../AFPL.Clip.avi
    Żółta kartka - blokowanie forum nadmiarem publikowanych zdjęć.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ...to proste styl zycia .....
    taki horyzontalny znaczy...? ale jeszcze zdążysz się należeć w takiej pozycji...

  16. #16

    Domyślnie

    Halo Mr.Dolar´s
    Bardzo dziekuje Tobie za informacje i wskazowki. O czym takim...no moze nie calkiem takim myslalem....ale mam juz sprzedawce.
    Nie wiem jednak czy tez produkuja takie urzadzenia na Europe mam na mysli napiecie w USA 110 V a u nas niestety 230v . ale moge sie dowiedziec.
    A przy okazji widzialem ciekawa winde do mojego projektora ..tak jest dobra..i prostsza jaka widzialem na ebay-u za 650 € ...Tak te rzeczy nie sa tanie. Odnosnie ustawienia Tv (masz racje 42" to za maly..najmniej52")
    to sa jeszcze wygodne fotele,ktore mozna sobie pod roznym katem ustawic..i ogladanie staje sie przyjemnoscia. Jeszcze raz dziekuje i ppozdrawiam (a tak nawiasem ladne masz kowboyki Mr Dolar`s)
    Tschüs

  17. #17

    Domyślnie

    ............a moze Ty masz jeszcze inne pomysly odnosnie TV chowane w suficie. ...lub moze chowane glosniki kina domowego,i opuszczane mechanicznie.......... ..napiszcie prosze

  18. #18

    Domyślnie

    Zdecydowanie nie polecam wysoko umieszczonego TV, nawet przy odpowiednio nachylonych fotelach będzie to męczące.

    Skoro ma to być co najmniej 52" to widzę tylko jedno rozwiązanie i to jak najbardziej wyjeżdżające z sufitu...

    Porponuję projektor oraz ekran. Bez problemu obie części mogą wyjeżdżać z góry, powierzchnia ekranu będzie nieporównywalnie większa, oraz dużo mniejsze koszty.

    Czy ten tv ma także służyć do oglądania TV ? czy tylko filmy, bo to może być jedyny problem.

    Co do głośników to tak jak w przypadku TV. Da się na siłę zrobić z sufitu ale efekt w porównaniu z ukrytymi np na ścianie będzie marny.

    Pozdrawiam
    Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz.

  19. #19

    Domyślnie

    http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35812,3752812.html
    W tym domu jest takie rozwiązanie TV wysuwa się z sufitu ale nie mogę znaleźć nigdzie planów tego domu - ale jak ktoś jest zainteresowany to niech poszuka - może są zamieszczone w necie
    I to by było na tyle...

  20. #20

    Domyślnie

    .....dzieki MUMINKAAAAAAAAAAAA ...za informacje,
    ale jak na razie nie moge do nich dotrzec ......moze ktos z was
    dotarl do tego ciekawego tematu ...napiszcie prosze.


    pozdrawiam Andrzej

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony