dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skibicki

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    czy sadzicie ze celowe jest ocieplenie scian fundamentów styropianem? ostatnio miałem zawzieta dyskusje z osoba która twierdziła ze nie jest to az tak potrzebne...

  2. #2

    Domyślnie

    W sumie dołączę pod ten wątek swoje pytanie, ponieważ jest on zbieżny. Wiem że przewijał się on już i czytałem wypowiedzi ale nadal mam głód informacji. Jak wykonać izolację pionową ścian fundamentowych, ale proszę o wypowiedzi w punkatach. Moja propozycja idąc od wnętrza budynku:
    1.folia izolacyjna 0.2mm
    2.mur z bloczków czyli ściana fundamentowa
    3.Abizol ze 2 warstwy
    4.Folia 0.2mm
    5.Styropian 5cm - i tu pytane jak przyczepić styropian do folii ????
    6.Tynk
    Co wy na to. Czy jest w tym jakiś sens. I pytanie czy da się jakoś przyczepić styropian do folii.

    Co do pytania poprzedniego. To wydaje mi się że jest sens bo izolacja fundamentów (styropianem) łącząca się z izolacją ścian zabezpiecza dom praktycznie od samych ław. Poza tym temp. na zewnątrz fundamentów jest mniejsza od temp pod podłogami więc takie zabezpieczenie ogranicza wnikanie zimna pod podłogę a tym samym uzyskujemy pewne oszczędności. Poza tym koszt styropianu np. 5cm jest prawie że znikomy w porównaiu z innymi kosztami.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Ocieplenie ścian fundamentowych, jest i nie jest konieczne, ładnie to brzmi no nie?
    Konieczność ocieplenia jest uwarunkowana poziomem najniższej kondygnacji, bo jeżeli np. budynek jest podpiwniczony, jest to niezbędne. W wypadku gdy najniższa kondygnacja znajduje się powyżej poziomu gruntu, konieczne jest przeanalizowanie szczegółów połączenia ściany zewnętrznej, posadzki, oraz ściany wewnętrznej. Dla przykładu można powiedzieć że w konstrukcjach szkieletowych niejednokrotnie można pominąć tą izolację, Nie znając stanu istniejącego oraz projektowanego, osobiście doradziłbym zastosowanie izolacji pionowej ściany fundamentowej.
    Dla Mata.
    1.folia izolacyjna 0.2mm (rozumiem że jest to kontynuacja izolacji poziomej podłogi na gruncie)
    2.mur z bloczków czyli ściana fundamentowa
    3.Abizol ze 2 warstwy
    4.Folia 0.2mm (całkowicie zbędne w wypadku izolacji przeciwwilgociowej niezbędne w izolacji typu średniego lun ciężkiego)
    5.Styropian 5cm - i tu pytane jak przyczepić styropian do folii ????
    6.Tynk (cienkowarstwowy na siatce – rozwiązanie proste, lub tradycyjne na siatce metalowej – rozwiązanie kłopotliwe)
    Co do możliwości przyklejenia styropianu do folii na pewno istnieje tak możliwość przy istniejącym wyborze klei, lecz jest to rozwiązanie wątpliwe i z tego co wiem nie praktykowane. Ja osobiście proponuję (w przypadku izolacji lekkiej- przypuszczam, że o taką właśnie chodzi) przyklejenie styropianu za pomocą kleju jak w lekkiej mokrej metodzie docieplania, w przypadku stosowania drenażu wskazane było by zastosowanie specjalnego styropianu do ocieplania fundamentów (na powierzchni rowki do lepszego odprowadzania wody). Na takiej powierzchni proponuję wykonanie podkładu z kleju zbrojonego siatką oraz wykończenie płytka klinkierową lub tynkiem cienkowarstwowym.

  4. #4

    Domyślnie

    No tak ale Abizol rozpuszcza styropian. Trzeba przekladki (folia). A moze pominac Abizol i przykleic styropian do muru i na to tynk.

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem ten problem i zgadza się że Abizol rozpuszcza styropian, ale jest coś takiego jak Dysperbit, który nie rozpuszcza styropianu. Ja bym nie rezygnował z tych wszystkich mazideł. Czym ich więcej tym lepsza ochrona dla fundamentów.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Fakt ale jak sie ma ok 100 l. (zalatwionych "na lewo" to trzeba to jakos wykorzystac. Co radzicie w takiej sytuacji. Styropian jest n pioro+wpust wiec stanowi dosc szczelna warstwe. Pomożcie bo jutro zaczynam "smarować"

  7. #7

    Domyślnie

    Ciężko mi coś doradzić, ale może posmaruj tym czym masz, potem daj folię, popytaj o klej co połączy folię ze styropianem i ewentualnie wzmocnij kołkami. Potem daj siatkę na klej i posmaruj to tym mazidłem.


    Ja robię dysperbit, styropian, klej, siatka, klej, dysperbit do pow. gruntu. Wyżej płytki klinkierowe.

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Przepraszam
    Taka wpadka dawnomi mi się nie zdarzyła. Naturalnie nie można zastosować Abizolu, gdyż zawiera rozpuszczalniki organiczne, działające destrukcyjnie na styropian. W tym przypadku dopuszczalne są jedynie emulsje asfaltowe, czyli roztwory wodne asfaltu.
    Możliwe rozwiązania z zastosowaniem abizolu to jako ocieplenie wełna mineralna twarda hydrofobizowana do zastosowań fundamentowych grubości jak styropian lub izolacja z pianki pulrietanowej około 3 cm. Obie propozycje są dość drogie materiałowo.
    Proponował bym zakup jakiejś taniej emulsji asfaltowej, gdyż zastosowanie folii i specjalnego kleju do folii i styropianu przewyższy koszt emulsji.
    Innym rozwiązanie może być wykonanie warstwy rozdzielającej z kleju do styropianu przed właściwym klejeniem. Warstwa ta powinna być ciągła tj na całej powierzchni klejonego później styropianu (koszt wyższy od zakupu emulsji asfaltowej). Za te prace można się zabrać dopiero po całkowitym wyschnięciu izolacji. Jeszcze jedno nie zabezpieczać abizolem po wykonaniu warstwy podkładowej pod np. płytki klinkierowe. Świeży rozpuszczalnik z pewnością spenetruje tą warstwę powodując, może nie całkowitą destrukcję styropianu ale utratę przyczepności do niego wykonanego podkładu.
    Ja osobiście sugeruję zastosowanie emulsji asfaltowej, lub innego materiału na ocieplenie jako rozwiązania sprawdzone i pewne. Folię jako warstwę rozdzielającą stosuje się w układach poziomych.

  9. #9

    Domyślnie

    Przepraszam, ze sie wtracam do tego tematu, ale mam takie pytanie:
    Dom jest niepodpiwniczony, fundamenty juz mam i teraz wlasnie trzeba robic izolacje pozioma fundamentow.
    Mam zamiar robic to tak : 2 warstwy papy na lepiku.
    Pytanie: Czy trzeba wypuscic pape na strone wewnetrzna fundamentow? Mialoby to byc pozniej polaczone z izolacja podlogi.
    Czy te wypuszczanie stosuje sie tylko w wypadku budynkow z piwnica?
    PROSZE, odpowiedzcie jak najszybciej, bo juz jutro moj majster zaczyna to robic. Z rana chcialbym mu powiedziec jak to robic, bo sam jest niezbyt zdolny ;(

    Dziekuje )!!!!

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    Jakiej szerokości masz ścianę fundamentową.
    Pozdrawiam Jacek


  11. #11

    Domyślnie

    [quote]
    On 2002-05-13 19:36, Abakus wrote:
    Witam
    Jakiej szerokości masz ścianę fundamentową.
    Pozdrawiam Jacek


    Szerokosc sciany fundamentowej jest 30 cm.
    Bardzo prosze, pomozcie. Bo pozniej juz bedzie to nie do zrobienia.
    Dzieki

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Tak papa powinna być wypuszczona do wewnątrz aby izolacja przeciwwilgociowa posadzki miała ciągłość.
    Polka papy ma szerokość 1 m., więc w twoim wypadku najprościej będzie żeby szerokość układanej warstwy miała 50 cm tj połowę szerokości rolki.

  13. #13

    Domyślnie

    Najlepiej wykona izolację z trzech warstw papy składając papę na trzy by uzyskany pas miał szerokość 35 cm w środku przesmaruj dysperbitem. Na zewnątrz wysuń 1 cm a wewnątrz pozostanie Ci 4 cm Następnie przyciśnij materiałem który masz na ściany.
    Popatrz na zdjęcie na http://www.abakus.koszalin.prv.pl zdięcie 1



Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony