dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    adam2007

    jak postawisz za tyle to chyle czoła...ja mam 140 plus 32 garaż, BK24 plus 12 styropian, na dach Braas (tylko że to kaawał dachu az 390m2)
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=76
    i nijak nie zmieszczę się w 150tyś a baaaardzo bym chciała
    robocizna do stanu surowego 41tyś

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał celebre24
    adam2007

    jak postawisz za tyle to chyle czoła...ja mam 140 plus 32 garaż, BK24 plus 12 styropian, na dach Braas (tylko że to kaawał dachu az 390m2)
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=76
    i nijak nie zmieszczę się w 150tyś a baaaardzo bym chciała
    robocizna do stanu surowego 41tyś

    Jasne. Ja nie twierdze uparcie ,że nie będzie to więcej ale liczylem to z ojcem ,a on zna technologie i raczej z kosztam celujemy +- 10% i wyszło nam kolo 140.000 po obecnych cenach i mozliwościach oczywiscie tanszego znalezienia materiału. Np. cegłe ściągam z Wegier .
    Dziwią mnie jedynie kwoty jakie ludzie są w stanie wyłozyć na inwestycje aby tylko zrobić. Byłem na targach mieszkaniowych i koles za mój dom krzyknął mi 360.000 PLN w stanie surowym zamkniętym z dachem. Wymiękłem...

  3. #23

    Domyślnie

    Adam , nie bardzo rozumiem z cegły budujesz cały dom ?, czy tylko kominy ? węgierskie cegły to , wiem są super ! wino jeszcze lepsze !

  4. #24

    Domyślnie

    adam2007 ja też staram się szukać materiałów we względnie niższych cenach, ale w warszawie to nie takie łatwe...poszaleli z tymi cenami...no ale jak to mówią: kto szuka ten znajdzie My startujemy czerwiec-lipiec...narazie jesteśmy na etapie przygotowywania drogi i placu pod budowę...chcemy zwieść materiały które jak wspominałam może udać się załatiwć w dobrych cenach (ale na razie nie chce zapeszać bo to jeszcze nie jest pewnik).
    a tak przy okazji macie jakieś przykre doświadczenia z kradzieżą materiałów z placu budowy???

  5. #25

    Domyślnie

    witam,
    jestem nowy na tym forum,
    od dluzszego czasu czytam z zaciekawieniem forum,
    i musze przyznac ze jest to kopalnia wiedzy,

    posiadam dzialke pod wawa,
    przymierzam sie do budowy na wiosne 2008
    ale powiem szczerze ze zaczynam sie bac
    jakie moga byc wtedy ceny,

    w obecnej chwili nie wiadomo czy mamy doczynienia
    z czysta spekulacja czy wyrownywaniem cen do poziomu europejskiego
    jedno jest pewne jest to duzy szok/skok cenowy dla wielu z nas

    chce postawic domek prosty 130m2 uzytkowej,
    precyzuje plany dach 2 spadowy, posta bryla,

    i teraz

    w obecnej kalkulacji

    130m2 uzytkowej to jakies 170m2 calkowitej po ktorej wylicza sie na szybko
    koszty

    jezeli 170m2 razy w chwili obecnej 2500pln/m2 to wychodzi jakies 430tys
    nie malo ale to cena wykonczonego domu bez ogrodznia , przylaczy, i dzialki

    jezeli ceny beda galopowaly dalej to mozna spokojnie przyjac ze nastepny rok wiosna

    ceny moga wzrosnac o kolejne 50% i koszt wybudowania siegnie 600tys
    tu juz zaczynaja mi sie rece zalamywac bo to jest kwota ktora mnie przerasta

    zakladam srednie stand materialow

    prosze o korekte mojego rozumowania podczas kalkulacji

    mam nadzieje ze od nastepnego roku ceny sie ustabilizuja

    bo niektorzy juz zaczynaja sciagac materialy np z wegier
    teraz sa robione zakupy na zapas bo w 2008 ma wejsc vat 22%

    sam nie wiemco o tym myslec

    droga redakcjo pomoz

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikson
    witam,
    jestem nowy na tym forum,
    od dluzszego czasu czytam z zaciekawieniem forum,
    i musze przyznac ze jest to kopalnia wiedzy,

    posiadam dzialke pod wawa,
    przymierzam sie do budowy na wiosne 2008
    ale powiem szczerze ze zaczynam sie bac
    jakie moga byc wtedy ceny,

    w obecnej chwili nie wiadomo czy mamy doczynienia
    z czysta spekulacja czy wyrownywaniem cen do poziomu europejskiego
    jedno jest pewne jest to duzy szok/skok cenowy dla wielu z nas

    chce postawic domek prosty 130m2 uzytkowej,
    precyzuje plany dach 2 spadowy, posta bryla,

    i teraz

    w obecnej kalkulacji

    130m2 uzytkowej to jakies 170m2 calkowitej po ktorej wylicza sie na szybko
    koszty

    jezeli 170m2 razy w chwili obecnej 2500pln/m2 to wychodzi jakies 430tys
    nie malo ale to cena wykonczonego domu bez ogrodznia , przylaczy, i dzialki

    jezeli ceny beda galopowaly dalej to mozna spokojnie przyjac ze nastepny rok wiosna

    ceny moga wzrosnac o kolejne 50% i koszt wybudowania siegnie 600tys
    tu juz zaczynaja mi sie rece zalamywac bo to jest kwota ktora mnie przerasta

    zakladam srednie stand materialow

    prosze o korekte mojego rozumowania podczas kalkulacji

    mam nadzieje ze od nastepnego roku ceny sie ustabilizuja

    bo niektorzy juz zaczynaja sciagac materialy np z wegier
    teraz sa robione zakupy na zapas bo w 2008 ma wejsc vat 22%

    sam nie wiemco o tym myslec

    droga redakcjo pomoz
    W dzisiejszych realiach nie ma co mysleć.Trzeba działać jesli chcesz mieć własny dom. I niezapomnij o Euro2012 więc ceny pójda w góre nie o 50 ale o 100 a może i wiecej.

  7. #27

    Domyślnie

    nawet na bogatym zachodzie domki maja tylko nieliczni
    wiekszosc nie lekarzy, nie prawnikow, nie dyrektorow
    mieszka w blokach
    co prawda ladniejszych blokach
    ale blokach

    nie pisze tu o malych wsiach i miasteczkach gdzie blokow po prostu nie ma lecz o duzych miastach

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    nawet na bogatym zachodzie domki maja tylko nieliczni
    wiekszosc nie lekarzy, nie prawnikow, nie dyrektorow
    mieszka w blokach
    co prawda ladniejszych blokach
    ale blokach

    nie pisze tu o malych wsiach i miasteczkach gdzie blokow po prostu nie ma lecz o duzych miastach
    Masz rację...i u nas za kilka lat tak sie to skończy (nie będzie już dylematu czy mieszkanie w dobrej dzielnicy czy dom z ogrodem blisko miasta). Mamy znajomych w Niemczech (landy zachodnie). On jest anestozjologiem i ordynatorem oddziału, zona handluje srebrem (bizuteria)...no źle im się nie powodzi

    Mają bardzo ładne dwupoziomowe mieszkanie w centrum miasta (zagłebie Ruhry) ale niestety na dom na bliskich peryferiach w standardzie obecnego mieszkania ich jeszcze nie stać. Przelicznik albo fajne mieszkanie w dobrym miejscu albo dom z działką u nich nie działa.

    I własnie dlatego moim zdaniem nie ma podstaw do twierdzenia, że ceny materiałów spadną do poziomu np. jesieni 2006.
    pozdrawiam,
    M

  9. #29

    Domyślnie

    witam

    orientacyjnie proszę o zdanie czy do zamieszkania w :

    http://projekty.muratordom.pl/projek...40&IdKolekcji=

    wystarczy 400000 pln zaczynam 15 maja

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    nawet na bogatym zachodzie domki maja tylko nieliczni
    wiekszosc nie lekarzy, nie prawnikow, nie dyrektorow
    mieszka w blokach
    co prawda ladniejszych blokach
    ale blokach

    nie pisze tu o malych wsiach i miasteczkach gdzie blokow po prostu nie ma lecz o duzych miastach
    w anglii domy maja wszyscy, podobnie w szwecjii...nie wiem jak reszta europy bo nie bylam na tyle dlugio zeby cos wiecej wiedziec, ale to co piszesz wydaje mi sie troche niemozliwe, bo gdzie nie czytam to wszedzie pisza, ze w bogatszych panstwach klasa srednia miesza w domkach na przedmiesciach

  11. #31

    Domyślnie

    @Irma

    A byłaś może w Sztokholmie? No bo ja byłem i jest to ogromna metropolia, a e niej same mieszkania. Poza tym Szwecja nie jest dobrym porównaniem. Tam buduje się głównie z drewna, które kosztuje grosze, w kraju o powierzchni dwa razy większej od polski mieszka 9mln osób , a bezrobotny dostaje 2tysiące euro

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Dagmara....no, to Ci zazdroszczę podpisanej umowy....nic tylko budować...nie martwic sie o materiały które drożeją z dnia na dzień i dodatkowa kasę....naprawdę zazdroszczę.....tym bardziej że za kwotę którą wypisałaś w pierwszym poście ja chyba nie wybuduję swojego domu....chociaż buduję systemem gospodarczym a metraż nieco mniejszy .
    Dla porównania napiszę:
    - 3 tygodnie temu zamawiałam bloczki fundamentowe po 3,30....wczoraj domawiałam brakująca ilośc już po 4zł
    -miesiąc temu kupowałam beton komórkowy na dom po 12.08zł i byłam niezadowolona że nie ta odmiana co chciałam....teraz nie dośś że nigdzie nie ma żadnej odmiany to cena poszła kilkanaście procent w górę-najtaniej to chyba widziałam po 15zł,
    -beton na fundamenty B20- na jesieni zeszłego roku po 185 zł za kubik, teraz juz po 250zł

    Może ja się nie znam....ale dla mnie to nienormalne.....chciałam postawić dom za 200000 do wprowadzenia i przy cenach sprzed roku zrobiłabym to....a teraz trzeba zawczasu myśleć z czego zrezygnować żeby wystarczyło .
    Po prostu jestem wściakła i w szoku....same fundamenty będą mnie kosztować koło 30000zeta.... normalnie porażka .

    Reasumując...zazdroszczę , zazdroszczę i jeszcze raz zazdroszczę .

    Pozdrawiam, Smoczyca.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejm
    witam

    orientacyjnie proszę o zdanie czy do zamieszkania w :

    http://projekty.muratordom.pl/projek...40&IdKolekcji=

    wystarczy 400000 pln zaczynam 15 maja
    Moim zdaniem powinno spoko. Domek prosty i nie duży. Buduje trochę większy, z wykuszem, balkonami i garażem i zamierzam zmieścić sie w dużo niższej kwocie

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Dagmara....no, to Ci zazdroszczę podpisanej umowy....nic tylko budować...nie martwic sie o materiały które drożeją z dnia na dzień i dodatkowa kasę....naprawdę zazdroszczę.....tym bardziej że za kwotę którą wypisałaś w pierwszym poście ja chyba nie wybuduję swojego domu....chociaż buduję systemem gospodarczym a metraż nieco mniejszy .
    Dla porównania napiszę:
    - 3 tygodnie temu zamawiałam bloczki fundamentowe po 3,30....wczoraj domawiałam brakująca ilośc już po 4zł
    -miesiąc temu kupowałam beton komórkowy na dom po 12.08zł i byłam niezadowolona że nie ta odmiana co chciałam....teraz nie dośś że nigdzie nie ma żadnej odmiany to cena poszła kilkanaście procent w górę-najtaniej to chyba widziałam po 15zł,
    -beton na fundamenty B20- na jesieni zeszłego roku po 185 zł za kubik, teraz juz po 250zł

    Może ja się nie znam....ale dla mnie to nienormalne.....chciałam postawić dom za 200000 do wprowadzenia i przy cenach sprzed roku zrobiłabym to....a teraz trzeba zawczasu myśleć z czego zrezygnować żeby wystarczyło .
    Po prostu jestem wściakła i w szoku....same fundamenty będą mnie kosztować koło 30000zeta.... normalnie porażka .

    Reasumując...zazdroszczę , zazdroszczę i jeszcze raz zazdroszczę .

    Pozdrawiam, Smoczyca.
    hehe smoczyco nie dosc ze (chyba) mamy tak samo na imie to jeszcze jestesm,y prawie sasiadkami...bo zebrzydowice to jakies 15 km ode mnie a poza tym kiedys tam mieszkalampozdrawiam

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Nooo, Dagmara....no to zapraszam na kawę ....u nas co prawda tylko fundamenty na razie ale stolik, krzesła , czajnik i kawę mam .
    PS. Z imieniem trafiłaś w dziesiątkę .

    Pozdrawiam, Smoczyca.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony