dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Zmiana wymiarów zew. domu a plan zagospod. działki

    Witam, mam pytanie do tych, którzy już zbudowali i robili ewidencję geodezyjną.

    Problem jest taki. Nasz dom ma powiedzmy 15m długości, odległośc do sasiada 3m (sciana bez otworów). Zachciało nam się zmiany materiału i dom trzeba docieplić. Niestety na etapie adaptacji nie byłem jeszcze w temacie budowalnym, a architektka się nie popisała...tzn. nie powiedziała o kilku sprawach, które mogła powiedzieć poczatkującym inwestorom.

    Po wybudowaniu zgodnie z planem zagospod. działki jeśli zachowam wymiar od sąsiada 3m, bilansując zmianę materiału na ścianę i dodając dodatkowe docieplenie zbliżam się do sąsiada na 2,93...czyli niezgodnie z prawem.

    Nie ma chyba problemu aby geodeta wytyczył mi dom przesunięty o 7-10 cm. Po zrobieniu ocieplenia do płotu będa 3m i tutaj się wszystko zgadza....tylko, że zmiana wymiarów docieplenia wydłuża i poszerza nam dom o 7cm na każdej ścianie czyli wymiary te sa niezgodne z planem zagospodarowania działki. Tak więc długośc domów z początkowych 15m przy ewidencji geodezyjnej wyjdzie na 15,14. Z szerokością tak samo.

    Czy urzędnicy zwracają uwagę na takie rzeczy. Wydaje mi się, że dośc dużo osób zmienia materiał, dają więcej styropianu lub mniej i wymiary nie są identyczne z planem zagospodarowania działki.

    Chciałem się anonimowo poradzić w wydziale architektury ale przemiła pani owiedziała abym się "bujał" bo ją ten temat nie obchodzi.
    pozdrawiam,
    M

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Na mapie wpisz 3,0 m będzie 2,93 kto z taką dokłądnością mierzy, mi geodeta "walnie się" sie o 0,3 m jeśli będzie trezba (a być może), dogadane to jest a ty sie przejmujesz 7 cm.
    Poza tym 3,0 m i inne odlegości liczy sie od ściany zewnętrznej i nie wlicza się do odlergłości ocieplenia, nie martw się

    pzdr

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Na mapie wpisz 3,0 m będzie 2,93 kto z taką dokłądnością mierzy, mi geodeta "walnie się" sie o 0,3 m jeśli będzie trezba (a być może), dogadane to jest a ty sie przejmujesz 7 cm.
    Poza tym 3,0 m i inne odlegości liczy sie od ściany zewnętrznej i nie wlicza się do odlergłości ocieplenia, nie martw się

    pzdr
    No to jak to się liczy w końcu?Jeśli bez ocieplenia,to wymiary mogą byc mniejsze,a jeśli z ociepleniem ,to większe niż w PnB?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Na mapie wpisz 3,0 m będzie 2,93 kto z taką dokłądnością mierzy, mi geodeta "walnie się" sie o 0,3 m jeśli będzie trezba (a być może), dogadane to jest a ty sie przejmujesz 7 cm.
    Poza tym 3,0 m i inne odlegości liczy sie od ściany zewnętrznej i nie wlicza się do odlergłości ocieplenia, nie martw się

    pzdr
    Ocieplenie się wlicza co do reszty to aż tak nie martwiłbym się tymi kilkoma cm - to nie pół metra aby stanowiło jakiś wielki problem - chyba sąsiad cie nie podkabluje.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Z ociepleniem jest bliżej ale ocieplenia sie nie wlicza w odległość więc jeśli od ocieplenia masz np. 3,9 i masz 12 cm styro to odległośc wyniesie 4,02 m od ściany i to jest ta odległość która ma być spełniona.

    pzdr

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Z ociepleniem jest bliżej ale ocieplenia sie nie wlicza w odległość więc jeśli od ocieplenia masz np. 3,9 i masz 12 cm styro to odległośc wyniesie 4,02 m od ściany i to jest ta odległość która ma być spełniona.

    pzdr
    Mam wątpliwości czy ocieplenia się nie wlicza mnie się wydaje ,że jednak się wlicza, musiałbym sprawdzić.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Żadnych wątpliwości, 100% się nie wlicza.

    pzdr

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Żadnych wątpliwości, 100% się nie wlicza.

    pzdr
    Dobrze tylko gdzie to jest napisane? Jakoś nie kojarzę...
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał j-j
    Na mapie wpisz 3,0 m będzie 2,93 kto z taką dokłądnością mierzy, mi geodeta "walnie się" sie o 0,3 m jeśli będzie trezba (a być może), dogadane to jest a ty sie przejmujesz 7 cm.
    Poza tym 3,0 m i inne odlegości liczy sie od ściany zewnętrznej i nie wlicza się do odlergłości ocieplenia, nie martw się

    pzdr
    Ocieplenie się wlicza co do reszty to aż tak nie martwiłbym się tymi kilkoma cm - to nie pół metra aby stanowiło jakiś wielki problem - chyba sąsiad cie nie podkabluje.
    No moim zdaniem też ocieplenie się wlicza. Z sąsiadem nie ma problemu (obawiam się tylko o problemy jak geodeta wpisze 2,93 do płotu zamiast przepisowych 3,0) ale jak wpadłem na ten pomysł przed fundamentami to nie ma problemu abym się odsunął się te kilka cm. Czyli reasumując Waszym zdaniem jeśli na planie zagospodarowania budynek ma 15,0m (w projekcie miałem BK36 bez ocieplenia, a teraz mam MAX 29+15 styropianu) a po zakończeniu budowy będzie miał 15,15 i wyjdzie to przy obmiarach geodezyjnych to nadzór mnie nie udupi ? Problem jest z resztą chyba powszechny jak ktoś nagle wpada na pomysł, że może 20 cm styro zamiast 10.
    pozdrawiam,
    M

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    eh
    100% się nie wlicza.
    ...daj mniej styro a po odbiorze se dorób jeszcze parę cm styro jeśli uważasz że się wlicza.

  11. #11

    Domyślnie

    A jak mam ścianę 3W i ocieplenie jest miedzy murami to się wlicza czy też nie ? Na mapce będzie zaznaczona ściana wychodząca z gruntu, a więc fundamentowa, która zapewne jest nieco dalej odsunieta od sąsiada. Kilka cm. to chyba nie problem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony