dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Drzwi wejsciowe 90 czy 100 cm?

    Witam
    mam dylemat jakie zrobic drzwi wejsciowe 90 czy 100 cm i jaka wysokosc?
    W projekcie mam drzwo 90x230

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    skrzydło "100", chyba że dwuskrzydłowe, wysokość to min od 2m
    kwestia - na zamówienie, czy gotowce
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    skrzydło "100", chyba że dwuskrzydłowe wysokość to min 2m
    kwestia - na zamówienie, czy gotowce
    Zastanawiam się po co aż tak szerokie drzwi wejściowe Pytam, bo przeważnie 90tki są od ręki, są lżejsze i mają ładniejsze proporcje (to już kwestia gustu), a jakoś nie mogę znaleźć wyraźnej zalety 100... No chyba, że ktoś ma dużo w pasie
    Pozdrawiam,
    Krisker

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Zgadzam się z Twoją opinią Krisker.Oglądaliśmy z mężem różne drzwi zewnętrzne i przyznam,że 100 wyglądają ciężkie(to oczywiście też zależy od ogólnego wyglądu domu)Nam akurat bardzo spodobały drzwi(firmy qrczę nie pamiętam-na szczęście stoją cały czas w składzie budowlanym ) i one są tylko 90-dzwoniłam do firmy,nie robią 100.Dlatego zadecydowalismy,że wstawimy 90.Koleżanka uprzedza mnie,że lepiej 100 bo jak wnieść meble itd.
    Ale ileż razy te meble będą wnosiła,te które mam w mieszkaniu przeszły przez 90-to i wyjdą i wejdą, inne często kupuje się w paczkach.A jak już się nie zmieszczą w drzwiach wejściowych to w razie draki wniesie się je przez drzwi tarasowe
    Takie jest moje zdanie
    Pozdrawiam Bogusia

  5. #5

    Domyślnie

    wejściowe 100 i nie moze być inaczej ...a wysokośc w moim przypadku 220 ( 210 to socjalne minimum )

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał rogbog
    Zgadzam się z Twoją opinią Krisker.Oglądaliśmy z mężem różne drzwi zewnętrzne i przyznam,że 100 wyglądają ciężkie(to oczywiście też zależy od ogólnego wyglądu domu)Nam akurat bardzo spodobały drzwi(firmy qrczę nie pamiętam-na szczęście stoją cały czas w składzie budowlanym ) i one są tylko 90-dzwoniłam do firmy,nie robią 100.Dlatego zadecydowalismy,że wstawimy 90.Koleżanka uprzedza mnie,że lepiej 100 bo jak wnieść meble itd.
    Ale ileż razy te meble będą wnosiła,te które mam w mieszkaniu przeszły przez 90-to i wyjdą i wejdą, inne często kupuje się w paczkach.A jak już się nie zmieszczą w drzwiach wejściowych to w razie draki wniesie się je przez drzwi tarasowe
    Takie jest moje zdanie
    Pozdrawiam Bogusia
    Poza tym co z tego, że się wniesie np. duży mebel przez pierwsze drzwi, jak się utknie na kolejnych?
    Pozdrawiam,
    Krisker

  7. #7

    Domyślnie

    Tak jak napisałeś Krisker te proporcje to kwestia gustu - mi nie podobają się 90-ki bo wydają mi się właśnie nieproporcjonalnie wąskie jak na drzwi wejściowe
    Nasze drzwi mają szerokość 110 cm i wysokość 215 cm. I bardzo się nam podobają właśnie z uwagi na tą szerokość.
    W projekcie były 115-ki.
    A najbardziej podobają mi się drzwi dwuskrzydłowe ale u nas by nie pasowały.

  8. #8

    Domyślnie

    Kiedyś na forum była ankieta na ten temat, w której brało udział kilkadziesiąt osób: drzwi 90-tki zostały ocenione jako za wąskie i przegrały z 100-tkami, a nawet ze 110-tkami, które dla odmiany były oceniane jako za szerokie.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Sprawdziłem swój projekt - drzwi wejściowe i od kotłowni 90/210, natomiast balkonowe 180/230
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    U mnie zostawiony otwor na wejsciowe to 200/210 .
    Beda dwuskrzydlowe

  11. #11

    Domyślnie

    Typowe drzwi wejściowe to tzw "80" i "90", ale jest to wymiar w świetle ościeżnicy. gabarytowa szerokość z ościeżnicą odpowiednio 90 i 100 cm. Wysokość typowa - w świetle 200 cm, gabarytowa 205 - 210 cm. Takie rozmiary są uznawane za typowe i często można dostać drzwi od ręki. Inne wymiary są najczęściej traktowane jako nietypowe i wychodzi drożej

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiorek
    Typowe drzwi wejściowe to tzw "80" i "90", ale jest to wymiar w świetle ościeżnicy. gabarytowa szerokość z ościeżnicą odpowiednio 90 i 100 cm. Wysokość typowa - w świetle 200 cm, gabarytowa 205 - 210 cm. Takie rozmiary są uznawane za typowe i często można dostać drzwi od ręki. Inne wymiary są najczęściej traktowane jako nietypowe i wychodzi drożej
    Zgadza się.
    My mamy GERDY "90" (za 100 trzeba by dopłacić 15 % więcej). Wysokość prawie 210 cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony