dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 459
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 9163
  1. #541
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    budujemy już drugi raz i mamy takie doświadczenia; -kuchnia tylko od strony ulicy żeby mieć przegląd sytuacji ,koniecznie garderoba przy wejściu żeby z obłędem w oczach nie ustawiać wiecznie butów, schody prosto z ganku na górę żeby goście naszych coraz starszych dzieci nie wędrowały przez środek salonu oraz osobny podlicznik na kran na zewnątrz budynku żeby nie płacić podwójnie za wodę i ścieki skoro używamy jej np. do podlewania .
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  2. #542

    Domyślnie

    Witam, Jestem na etapie budowy ... ale myślę, że jedną radą mogę się podzielić.

    Na (-)
    Nie kupujcie nigdy mebli z eko-skóry z firmy Wajnert.
    Niestety ale sprzedawca przekonał nas do zakupu eko-skóry (i "o ironio" mówił o wytrzymałości). Po 3 latach użytkowaniach komplet nadaje się do wyrzucenia lub ponownego obicia.

    Dodam tylko że mieszkamy obecnie w 2 osoby a do spania używamy materaca w sypialni więc komplet użytkowany był w sumie sporadycznie.

    Wajnert (producent) niestety nie poczuwa się do winy i jedyną opcją którą nam przedstawił to obicie na nasz koszt.
    Janusz

  3. #543

    Domyślnie

    Witam

    Umywalka dlatego z blatem gdyz teraz mamy tylko samą wiszącą.
    A jak robie sobie włosy lub sie rono maluje to tylko w łazience nio i wtedy nie
    mam gdzie odłozyć lokówki a do środka strach. A tak jak będzie z boku blat
    to juz będzie miejsce. Toaletki w sypialni nie chce. Poprostu wystarcza mi
    kawałek miejsca w łazience.
    Pozdraowionka Kamila

  4. #544

    Domyślnie

    Co racja to racja, ja tez nigdy nie wiem gdzie podziac ta nieszczesna suszarke Zgadzam sie-blat musi byc!

  5. #545

    Domyślnie

    A my zaczniemy od tego co jest super rozwiązaniem:
    -pisuar roca (zamykany klapę, bardzo elegancki)-żona sie krzywiła ale jak sie robi dużo zakrapianych imprez to jest to super rozwiązanie
    -garderoba! koło sypialni
    -aneks kuchenny otwarty na salon
    -spory wiatrołap (w projekcie był mikroskopijny!)-więc cztery osoby naraz sie mieszcza swobodnie i nawet moga zdjać ubrania
    -bidet z zamykana klapą (wygląda elegancko)
    -kabina prysznicowa z fakturowanym szkłem ( zacieków po prostu nie widać!)
    -zrobienie kabli do kina domowego równiez w sypialni (wieczorem lubimy oglądać filmy w łóżku)

  6. #546

    Domyślnie

    i jeszcze mogę polecić:
    -wszystkie kible i bidety iraz szafki łazienkowe koniecznie podwieszane!-nie ma problemu z "mopowaniem" tego całego syfu a pod meblami stojącymi zawsze sa szpary
    -ogrzewana podłoga w waitrołapie (popieram post o zimnych, wiecznie mokrych butach)
    -wanna z hydro ale prosta -nie narożna (często korzystamy a oszczędności na wodzie widoczne)
    -bateria umywalkowa bezdotykowa z ogranicznikiem czasowym (szybko się amortyzuje bo nie ma lania wody bez sensu no i łapa nie trzeba muziać)
    -pralka w pomieszczeniu gospodarczym (nic tak nie psuje designu jak praleczka i sznurki nad wanną) my zaplanowaliśmy suszarkę podsufitową własnie w pomieszczeniu gospodarczym. Nie chcielismy robic dwóch łazienek ale jedną z mega wypasem -ale w pomieszczeniu gospodarczym stanie awaryjny kibelek i umywalka

  7. #547

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    Cytat Napisał Szymeq
    + zaimpregnowane wszystkie fugi - dziękuję teściowi ... na początku byłem na niego zły - roboty multum ale było warto... prawie rok zmywania, wycierania różnych soczków, tłuszczu i nic nie widać a i kolor taki jak od nowości,
    Mozesz napisac jakim preparatem je impregnowales?
    płyn firmy Atlas - Delfin
    Jest jedno małe ale.... ja bawiłem sie z małżonką w pędzelkownie fug. Potem przez kolejne 10 myć było widać smugi po tym płynie na płytkach. Teść mówił zeby całość pociągnąć gąbką - wtedy powierzchnia płytej nie miała by sladów pędzelkowania. Ale po kilkunastu myciach ślady płynu z płytek zeszły.
    Budowa, budowa - jak to przetrwać i nie zwariować, wreszcie zamieszkane... cudownie jest na własnych śmieciach

  8. #548
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymeq
    płyn firmy Atlas - Delfin
    Jest jedno małe ale.... ja bawiłem sie z małżonką w pędzelkownie fug. Potem przez kolejne 10 myć było widać smugi po tym płynie na płytkach. Teść mówił zeby całość pociągnąć gąbką - wtedy powierzchnia płytej nie miała by sladów pędzelkowania. Ale po kilkunastu myciach ślady płynu z płytek zeszły.
    mówisz o płytkach w kuchni na ścianie czy o podłogach też?

  9. #549

    Domyślnie kafle

    A ja nie zamontuję chropowatych kafelek w łaxience, zachodzą smugami i czyszczę je szczoteczką do paznokci - poza tym ostrzegam przed kafelkami tristan i izolda u mnie przy kafelkach docinanych pęka szkliwo,
    Co do paneli to nie chcę trzy lata temu kupowaliśmy panele za około 80 zł za metr i po trzech latach w miejscu gdzie się najwięcej chodzi (salon) wystąpiły przetarcia.

    Kafelki do przetpokoju tylko w mozaiki i to różne - inaczej widać każdy paproch

    Naszczęście tak jest w naszym mieszkanku, teraz budujemy dom i o tyle jestem mądrzejsza
    Nowicjuszka28

  10. #550

    Domyślnie

    Sama nie mam jeszcze własnego mieszkania, dopiero się tworzy, ale zobserwowałam wiele niedociągnięć w mieszkaniu rodziców. I tak nigdy więcej:
    - jasnych kafelek z rowkami w przedpokoju i łazience (brudu nie można niczym doszorwać)
    - wykładzin dywanowych (siedlisko kurzu i brudu)
    - pokoi przechodnich (zero prywatności)
    - lodówki obok pieca i zlew (brak blatu roboczego)
    - kabiny prysznicowej (brud wchodzi we wszystkie zakamarki i nie można tego doczyścić)
    - meblościanek zagracających pokoje (zero przestrzeni)
    - ciasnego wiatrołapu

  11. #551

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heath
    Cytat Napisał Szymeq
    płyn firmy Atlas - Delfin
    Jest jedno małe ale.... ja bawiłem sie z małżonką w pędzelkownie fug. Potem przez kolejne 10 myć było widać smugi po tym płynie na płytkach. Teść mówił zeby całość pociągnąć gąbką - wtedy powierzchnia płytej nie miała by sladów pędzelkowania. Ale po kilkunastu myciach ślady płynu z płytek zeszły.
    mówisz o płytkach w kuchni na ścianie czy o podłogach też?
    wszystko
    wszędzie gdzie jest choćby 1 cm fugi - dlatego to było upierdliwe ..
    Budowa, budowa - jak to przetrwać i nie zwariować, wreszcie zamieszkane... cudownie jest na własnych śmieciach

  12. #552
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał d5620s
    no i łapa nie trzeba muziać)
    ciekawe co autor miał na myśli

    a żeby było na temat..
    spiżarka przy kuchni żeby schować większe zakupy
    duży wiatrołap z szafą
    drzwi wejsciowe z okienkiem - żeby było widać kto co gdzie - ale szyba taka ze tylko od wewnątrz widać a nie do wewnątrz
    salon z jadalnią i kominkiem bez tv - na tv i kino domowe osobny pokój
    garderoba z wejsciem z sypialni
    garaż na 2 samochody z wejsciem bezpośrednio do domu
    - to były sprawy którymi kierowałam sie wybierając projekt

  13. #553

    Domyślnie

    hehehe
    "no i łapa nie trzeba muziać" dotyczy oczywiście "muziania" baterii umywalkowej przy otwieraniu i zamykaniu wody takie baterie bezdotykowe są czysciutkie od sprzątania do sprzątania, a te zwykłe-szkoda gadać po 1 dniu już zacieki i kamień niestety..... Minusem jest to że uzyteczny model z mieszaczem zewnetrznym kosztuje ok 800 ale i tak warto

    i jeszcze w nowym domu za skarby świata nie umieścimy kompletu wypoczynkowego w skórze w białym lub jasnożółtym kolorze. Każda skóra się wyciera ale te jasne sa chyba tylko do oglądania bez siadania-niezależnie od ceny słabo wybarwiane i po trzech latach widać ciemne wytarcia lica-na ciemnych skórach nie jest az tak zle. Nasza jasnozółta była mało używana a wygląda gorzej niż druga w intensywnej czerwieni

  14. #554
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    Witam!
    Powiem szczerze, że przeczytałąm cały wątek i skrupulatnie wynotowałam wszelkie za i przeciw. Myślę, że będa bardzo pomocne przy budowie domu.
    Wracając do pomieszczęn- nawijmy to "gospodarczych"- czy myślicie, że spiżarnia pod schodami + pomieszczenie gospodarcze (pralnia, suszarnia miejsce na mopy odkurzacz itp) wielkości około 6 m kwadratowych+ pomieszczenie na tyłach garażu na sprzety typu kosiarka, narzędzia (ok 15 m) a o tego oczywiście dwie garderoby i wiatrołap 6 m to wystarczająca ilość pomieszczen gospodarczych przy domu ok 160 m (przewidziany na 4-5 osób)??
    Jesteśmy na etapie projektu więc wszelkie uwagi będą na wagę złota....
    Pozdrawiam
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  15. #555

    Domyślnie

    Czy ma ktoś zasłony prysznicowe zamiast kabiny ???
    Jak to się sprawuje ???
    Zależy mi na jakiś ładnych szynach i dobrej jakości materiale żeby to miało jakiś wygląd, bo w obsłudze już wiem że jest wygodne

  16. #556
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Dużo ciekawych uwag... Mnie najbardziej ciekawiła wykończeniówka. Dziwią mnie negatywne opinie o narożnych wannach tzn. np. 160 na 105. Sądzę, że jednak tak duzo wody nie będzie zużywała.. 150 na 150 to olbrzymia wanna i zapewne zanim napełni się wodą to .. woda już wystygnie..
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  17. #557

    Domyślnie

    w mojej narożnaj woda wcale wolno nie stygnie. Zazwyczaj jak w niej legnę to na godzinę i ciepłej wody nie dolewam...

  18. #558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdorota11
    w mojej narożnaj woda wcale wolno nie stygnie. Zazwyczaj jak w niej legnę to na godzinę i ciepłej wody nie dolewam...
    A jaka masz wannę? Obudowaną płytkami (czyli na styropianowym stekarzu)?
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  19. #559
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    jeszcze jedno spostrzeżenie;zwróćcie uwagę na rozmieszczenie okien dachowych,wkrótce się wprowadzamy i już widzę ,że trzeba ukończyć kurs akrobatyki żeby umyć głupio umieszczone okno nad klatką schodową
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  20. #560

    Domyślnie

    Cytat Napisał galka
    jeszcze jedno spostrzeżenie;zwróćcie uwagę na rozmieszczenie okien dachowych,wkrótce się wprowadzamy i już widzę ,że trzeba ukończyć kurs akrobatyki żeby umyć głupio umieszczone okno nad klatką schodową

    sama nie wiem jak umyję okno dachowe z zewnątrz

Strona 28 z 459

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony