dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izlen

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2

    Domyślnie projekt BELLINO pracownia ARCHIGRAPH

    CZy ktoś juz budował to maleństwo?? Właśnie sie do tego przymierzam. A może ktoś chciałby wypowiedzieć sie na temat projektu. Podoba mi się ale nie mam doświadczenia w budowie domów.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izlen

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    A przepraszam tu jest coś więcej na temat projektu: http://www.archigraph.pl/new/archigr...=projekt&n=309

  3. #3

    Domyślnie

    Nie takie znowu maleństwo- 4 sypialnie i 2 łazienki, sam będę budował coś podobnego

    Na -
    -brak pomieszczenia gospodarczego
    -mała kotłownia
    -zrezygnowałbym ze schodów zabiegowych
    -trochę mało blatu roboczego w kuchni, ale może wystarczy
    -nienajszczęśliwszy komin na ścianie zewnętrznej

    Na +
    -2 łazienki
    -prosta budowa i niski koszt
    -podoba mi się
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    odnawiam temat.
    Czy ktoś wybudował albo buduje ten dom???
    Izlen, Maag, czy udało Wam się zebrać jakieś informacje na temat BELLINO?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Darek73

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    1

    Domyślnie Bellino

    Witam!!
    Jestem właśnie w trakcie budowy Bellino 309L.Jest on troszkę zmieniony (doprojektowany garaż). W tej chwili przygotowuję się do negocjacji z firmami "dachowami". Planowane pokrycie dachu około połowy czerwca. Budowa w okolicach zagłębia.
    Chętnie wymienię doświadczenia z budującymi Bellino
    Pozdrawiam
    DK
    darek

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Odświeżam temat bo sam zamierzam budować ten domek w przyszłym roku. Darek73 napisz coś więcej jak to wyszło w praktyce ? + i - ,co byś zmienił? z jakiego materiału budowałeś ?
    Pozdr.Tomek.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli dobudowujesz garaż warto powalczyć o jeszcze troszkę powierzchni gospodarczej, może kotłownia przy garażu, nie musi mieć komina, gdy kocioł będzie z zamkniętą komorą spalania. Można wykorzystać też stryszek nad garażem jako "graciarnię". To odciązy ten malutki domek. Schody rzeczywiście bardzo niewygodne, bardzo ostry zabieg, ale dzięki temu wychodzi większa łazienka na dole. To malutki domek, z wykorzystaną na maksa przestrzenią, więc coś za coś. Jeśli chchesz oszczędzać pieniążki proponuję rezygnację z balkonu i zrobić tylko zadaszenie nad tarasem. Ja jestem przeciwnikiem balkonu, na ogół wszyscy korzystają z ogrodu, a wywieszanie pościeli na widoku jest obciachowe. Pzremyśl też trójkątną lukarnę, to bardzo drogie okno i trudne wykończenie, a wcale nie takie ładne i niewiele daje wewnątrz - to typowy "bajer" architekta, aby przyciągnąć uwagę klienta.

  8. #8

    Domyślnie

    el-ka, dzięki za rady. Buduję bez garażu, na starcie powiększy mi koszty a w perspektywie czasu będę potrzebaował 2-stanowiskowy i jestem zwolennikiem garażu osobno (choćby ładny ocieplony blaszak). Z balkonu na 100% nie zrezygnujemy i trójkątnej lukarni raczej też, te elementy bardzo nam się podobają i są jedynymi "bajerami" w prostocie tego domku i mam nadzieję że bardzo nie podniosą kosztu w stosunku do całokształtu.

    Obecnie jestem na etapie szukania ekipy i walczę sam ze sobą jaką opcję ścian wybrać ? BK 24 + 10-12 ocieplenie ? ale podświadomie mam ochotę na 1W 36 BK na klej. Musze przeliczyć która opcja wyjdzie taniej w wykonaniu, bo jeżeli chodzi o ciepło to już mnie głowa od tego czytania boli

    Pozdr.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie Bellino, tylko bellino

    Buduję BELLINO pod Warszawą, okolice Żabiej Woli. Z ogromną radością znalazłem informacje o tym, że ktoś jeszcze buduje ten pyszny domek. Ja go buduję sam, własnoręcznie, bez fachowców. Troszeczkę trzeba się było przy nim napocić, ale jestem już na etapie stanu surowego, postawione ściany działowe, rozprowadzona elektryka.

    Pozdrawiam

    PeZet
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony