dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie JUPITERII stan surowy - jak myślicie ILE??

    Witam serdecznie!

    Jestem nowym użytkownikiem, w lato zamierzamy rozpocząć budowę domu - około 150m z podwójnym garażem w Strzeniówce koło Nadarzyna.

    Projekt nazywa się JUPITER II :

    http://www.dobredomy.pl/?id_project=70

    Gdyby ktoś mógł mi podpowiedzieć ile będzie kosztował orientacyjnie stan surowy - czyli z dachem, bo to chcielibyśmy przed zimą zrobić, to byłbym bardzo wdzięczny.

    Chodzi mi o to, że materiały drożeją i korzystnie jest rozpocząć budowę jak najszybciej ale mam ograniczenia gotówkowe więc - czy jest sens porywać się z motyką na księżyc, czy czekać do następnego roku... Nie mówię o dokładnych kosztach, ale z jakiego rzędu sumą muszę się liczyć na taką inwestycję.

    Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi, poza tym może któryś z Forumowiczów ma taki dom już wybudowany i mógłbym zobaczyć go w realu?


    Wojtek

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bog

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    199

    Domyślnie

    Witam

    Też się przymierzałem do tego projektu. Dłuższy czas był u nas na topie.
    Wygrała prostota (Feniks z tej samej pracowni)

    Dom ma dosyć skomplikowany dach + sporo elementów architektonicznych (słupy, narożniki, balkony, schody, taras).

    Cena zależy od:
    - wybranych materiałów
    - robocizny (za ten sam zakres są spore rozpiętości)
    - czy się zleci firmie wszystko

    Tak strzelając myślę za stan surowy otwarty pod Warszawą to może być do 200 tys. (z dachówką ceramiczna)
    Pozdrawiam
    Bog

  3. #3

    Domyślnie

    Witam serdecznie Ja równięz buduję nie własnoręcznie oczywiście dom z pracowni dobre domy Idylla II i właśnie zbliam się do ukończenia stanu surowego.mogę stwierdzic ze przekroczyliśmy kosztorys o jakieś 35-40 %.cena za metr stanu surowego wyszła ok 1000 za metr.Budujemy z ceramiki dach równiez dachówka ceramiczna.Wydaje mi się ze twój domek te nie będzie najtańszy ze względu choćby na dach,ale ponownie i tak zdecydowała bym się na budowę.Nie wiem co dla ciebie oznacza ograniczona gotówka ale uwaam ze dla tego domu który wybrałeś stan surowy to ok 180 tys.Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    Ograniczona gotówka to fakt, że nie chce porywać się od razu na 400 tys, bo taki kredyt trzeba spłacić przecież.... Mój plan to 200 tys max na stan surowy i tu jak słyszę może nam się udać (Dzięki za odpowiedzi), potem jak go juz zamkniemy - to wpuścić ze dwóch prywatnych pracowników i "na spokojnie" niech robią resztę.

    Wtedy myślę, że wyjdzie najkorzystniej, a pracownicy będą mieli gdzie mieszkać i sam będę mógł wiele pomóc...a w międzyczasie będzie można już zagospodarować działkę, posiać trawkę, żywopłot, drzewka itp.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    melkris

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    Jest szansa zmieścić się w 200 tys ale trzeba ostroznie.
    My budujemy 60 km od Poznania. Zbliżamy sie do dachu i już przekroczyliśmy 120 tys. A dach wg moich szacunków 80 tys spokojnie pociągnie (budujemy z ceramiki: Poroton Roebena i dachówka ceramiczna Kreaton)

    Nie jest lekko z tym Jupiterem Ale za to jest piękny


    Okna tez drogo wychodzą - przede wszystkim te na piętrze 100% dopłaty za łuki w oknach drewnianych.
    3 na poddaszu z łukami kosztują tyle samo co 8 okien na dole bez łuków.

    zycze wytwałości

    melkris
    Pozdrawiam wszystkich Jupiterowiczów

  6. #6

    Domyślnie

    sadze, ze spokojnie sie zmiescisz w 200 tys za stan surowy zamkniety ....

    na tym etapie najbardziej kosztotworcze sa materialy scienne, dach i okna.
    jesli budujesz sciane z ociepleniem (wiec na poczatku placisz jedynie za mur bez styro lub welny), jesli nie planujesz drogich okien (meranti, uznane na rynku "plastiki") oraz kosztownej dachowki (koramic, creaton) to spokojnie mozesz liczyc 150 - 180 tys w zaleznosci od warunkow i robocizny.

    pozd.
    Jacek

  7. #7

    Domyślnie

    Witam ponownie!

    Ludzie! Spadnijcie na ziemię! 150-180 tys?

    Sama ekipa chce za robotę 94,5 tys zł plus materiały bez okien jakieś 134 tys netto, czyli razem około 230 tys plus okna

    Ale chyba oni chcą drogo...

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bog

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    199

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem 1,5 roku temu 36 tyś. A wielu sąsiadów płaciło taniej.
    Nie zdrożało wszystko aż tak. 94,5 to dużo za dużo.
    Też miałem przesadzone oferty.

    Jeden z oferentów powiedział
    "Ludzie tak nie liczą pieniędzy. To dlaczego z tego nie korzystać"

    Jak poszukasz to i drożej znajdziesz.
    To nie jest aż taki duży dom żeby taką forsę wydawać na taki stan.

    Surowy to około 30 % kosztów.
    Jak tak będziesz szalał, to w 700 się nie zmieścisz.

    Lepiej spokojnie poszukać i nawet na wiosnę przeciągnać żeby z 50 tys oszczędzić.
    Ceny materiałów też się uspokoją.
    Pozdrawiam
    Bog

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony